Putnu Fabrika Ķekava (PF Ķekava) prasa grozīt tiesiskās aizsardzības plānu, jo uzņēmumam iegriezušas augstās putnu barības izmaksas.
Uzņēmums sagatavojis un kreditoriem izsūtījis grozījumus esošajā tiesiskās aizsardzības plānā (TAP), kas ir spēkā no 2012.gada 20.janvāra. Pēc TAP plāna grozījumu saskaņošanas ar kreditoriem uzņēmums plāno tos iesniegt Rīgas rajona tiesā apstiprināšanai. Kompānija informē, ka iepriekšējā gada laikā uzņēmums veicis ievērojamus darbības optimizācijas un efektivitātes kāpināšanas pasākumus, tomēr TAP izpildei un uzņēmuma pilnīgai atveseļošanās panākšanai nepieciešami grozījumi. TAP ietvaros kreditoriem pēc plāna līdz 2013.gada 1.feburārim PF Ķekava ir samaksājusi 729 tūkstošu latu, tai skaitā VID iepriekš nenomaksāto nodokļu parādu 534 tūkstošu latu apmērā.
Iesniegtie grozījumi paredz TAP pagarināt uz diviem gadiem, kā arī veikt korekcijas līdzšinējā maksājumu grafikā. PF Ķekava valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers uzsver: «Lai gan ar TAP izpildi varam būt apmierināti, tomēr jāmin viens būtisks faktors, kam ir tieša un nepastarpināta ietekme uz PF Ķekava darbību - barības cenu kāpums, ko radījis kviešu un sojas cenu pieaugums pasaules tirgos. Tā kā Latvijas tirgus ir saistīts ar pasaules tirgu un nav no tā izolēts - ražotāji faktiski uzreiz sajūt notiekošā ietekmi. PF Ķekava gadījumā tieši barības cenas ir būtiskākais faktors, kas ietekmē TAP realizāciju. Barības izmaksas veido 50% no kopējām izmaksām. Uzsākot plānot TAP un arī tā apstiprināšanas brīdī, barības cenas bija daudz mazākas. Raugoties uz izmaksu straujo kāpumu, saprotam, ka nepieciešamas izmaiņas esošajā TAP, lai plāns atbilstu šodienas reālajai situācijai.» Vilcmeiers informē, ka paralēli TAP pildīšanai uzņēmums uzsācis arī ISO sertifikācijas ieviešanu, ko plānots pabeigt līdz 2013.gada rudenim.
2012. gadā kompānija pēc provizoriskiem datiem sasniegusi 22,9 miljonu latu apgrozījumu. Tas ir otrs augstākais apgrozījuma rādītājs visā uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē, informē kompānija. Lielāks tas bijis tikai tā dēvētajā «treknajā» 2008.gadā. Tajā pašā laikā 2012.gadā bruto rentabilitāte bijusi turpat vai divas reizes augstāka.