Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Food Union grupā ietilpstošajā piena pārstrādes uzņēmumā Valmieras piens, kur tiek ražots Bifido jogurts.
Patlaban uzņēmums maina zīmola vizuālo indentitāti, papildina produktu klāstu un attīsta ražošanas procesus. Kopumā šo gandrīz divu gadu laikā Valmieras piena produktu zīmola, sortimenta un ražošanas procesu attīstībā uzņēmums būs ieguldījis vairāk nekā 800 000 eiro.
Līdz ar zīmola maiņu jauna vizuālā identitāte ir arī visiem Valmieras zīmola produktiem – lakonisks logotips, koši elementi un krāsu toņi ir apvienoti ar to pašu Valmieras nosaukumu, stāsta Food Union piena produktu zīmolu vadītāja Ilva Veidemane. Būtiskākās pārmaiņas uzņēmums veicis Valmieras jogurtu sortimentā – tiek piedāvātas jaunas garšas un izskats, un kopumā uzņēmuma portfelis paplašināts ar deviņiem jauniem jogurtiem.
Radīti trīs veidu Valmieras Bifido jogurti pēc pavisam jaunas receptes, kuras pamatā ir piens, BB-12 bifidobaktērijas, kā arī samazināts cukura daudzums. Šie produkti ir pieejami ar trīs veidu garšām – mango un marakujas, zemenes un alvejas, mellenes un lavandas.
Savukārt, lai apmierinātu steidzīgāku patērētāju pieprasījumu, radīti seši Valmieras dzeramie jogurti, kas pieejami Zaļi pakots PET pudelēs. Šajā Valmieras produktu sērijā iekļautas četras garšas – persiks ar jasmīnu, ābols ar laimu, mellene ar lavandu un mango–vaniļas.
«Kopā ar produktu attīstības tehnologiem ilgstošā darbā izvērtējām vairākus desmitus potenciālo garšu kombināciju, līdz nonācām pie jaunā produktu sortimenta. Galvenais uzstādījums šo garšu izvēlē – no dabiskām sastāvdaļām radītas mūsdienīgas, tendencēm atbilstošas, inovatīvas un harmoniski sabalansētas garšu kombinācijas,» komentēja I. Veidemane. Savukārt šā gada pavasarī pārmaiņas piedzīvoja Valmieras tīrkultūras. Arī šiem produktiem pieejamas jaunas garšas, izskats un pudeļu forma. «Tieši tīrkultūras kļuva par Valmieras vizuālās identitātes maiņas priekšvēstnesēm, kā arī par pirmo produktu Latvijā, kas saņēmis Latvijas zaļā punkta atzinumu Zaļi pakots, kas apliecina – šīs pudeles ir pilnībā pārstrādājamas. Arī jaunie Valmieras dzeramie jogurti tiek pildīti Zaļi pakots atzinumu saņēmušās PET pudelēs,» norādīja I. Veidemane.
Galerijā augstāk iespējams aplūkot, kā top jaunie Bifido jogurti, bet vairāk par uzņēmuma zīmola maiņas procesu iespējams izlasīt 11. oktobra laikrakstā Dienas Bizness!
#4/24
Piens tiek pārbaudīts pēc uzņēmuma kvalitātes un pārtikas drošības rādītājiem. Ja lēmums ir pozitīvs, izejviela tiek pieņemta.
#6/24
Piena pieņemšanas procesā tas tiek filtrēts, atdzesēts, tiek paņemts paraugs, piens tiek automātiski uzskaitīts un pārsūknēts uz piena uzglabāšanas tvertnēm, kur tas glabājas līdz pārstrādes nākamajā etapam - pasterizācijas procesam.
#7/24
Divas piena pieņemšanas līnijas var pieņemt vidēji 50 tonnas stundā. Kad piens ir uzglabājies noteikto laiku, tas tiek padots uz piena pirmapstrādi.
#8/24
Tālāk notiek piena apstrāde, tas tiek normalizēts līdz vajadzīgajam tauku saturam, pasterizēts un atdzesēts.
#9/24
«Valmieras piena» valdes priekšsēdētājs Māris Cers norādīja, ka ražošanas procesā tiek reģistrēti dati, tehnoloģiskie parametri, kas ir būtiski, lai pēc tam varētu veikt produkta izsekojamību gadījumā, ja rodas kādas sūdzības.
#10/24
Uzņēmums praktizē, ka piens tiek pārstrādāts uzreiz, ar piena krājumiem strādā ļoti minimāli.
#11/24
No piena pirmapstrādes ceha tiek saņemta izejviela ar atbilstošu tauku saturu.Tālāk atkārtoti tiek veikta piena maisījuma kvalitātes kontrole. Pienā tiek pievienotas piedevas un tās tiek sajauktas. Piedevas ir īpaši jogurta ražošanā nepieciešamie stabilizatori, kas veido produkta struktūru, lai jogurtam būtu atbilstošāka konsistence.
#12/24
Pēc piedevu pievienošanas atkārtoti jāveic homogenizācija, lai produktā nebūtu atsevišķas daļiņas un tas būtu viendabīgs. Tad atkārtoti tiek veikta pasterizācija jau augstākā temperatūrā ar mērķi pasterizēt šīs piedevas un, lai jogurtam veidojas viendabīga struktūra, kas pēc tam uzglabāšanas laikā neizdala suliņas.
#13/24
«Valmieras piena» tehnoloģe Aina Birnbauma pastāstīja, ka pēc pasterizācijas jogurta maisījums tiek atdzesēts līdz ieraudzēšanas temperatūrai, kas ir aptuveni 42°C. Tad tiek pievienots ieraugs ar pienskābes baktērijām – «Valmieras» jogurta receptē tiek izmantotas augstvērtīgās BB-12 Bifidobaktērijas. Jogurta masa tiek samaisīta, un aptuveni četras stundas notiek raudzēšanas process. Jogurts ir gatavs, kad sasniegts vajadzīgais skābums. Seko strauja dzesēšana, lai novērstu skābuma pieaugumu. Tālāk jogurts tiek padots uz fasēšanas cehu, kur pievieno augļu-ogu piedevas un fasē.
#16/24
Bifido jogurta masa, kurai pievienots «Puratos» zemeņu - alvejas ievārījums.
#18/24
Atšķirīgais starp parastu un Bifido jogurtu ir baktēriju sastāvs. Parastajā jogurtā tiek pievienotas bulgāru nūjiņas, bet Bifido jogurtā gan bulgāru, gan BB-12 bifidobaktērijas.
#19/24
Bifido jogurta sastāvā esošās bifidobaktērijas pozitīvi ietekmē zarnu trakta darbību.
#20/24
Kad jogurts tiek iepildīts glāzītēs, uzņēmuma darbinieki seko līdzi, vai produkta marķējums ir pareizs, kā arī ik pa brīdim nosver, lai pārbaudītu, vai svars ir pareizs – jābūt 320 gramiem.
#22/24
Uz šīs pašas līnijas tiek ražoti arī cita veida biezie jogurti, kas tiek pildīti glāzītēs. Uzņēmums ražo arī dzeramos jogurtus, kas, savukārt, tiek pildīti lielāka un mazāka izmēra pudelītēs.
#23/24
Saražotā produkcija no «Valmieras piena» tiek transportēta uz Rīgu, kur atrodas «Food Union» svaigo piena produktu Izcilības centrs, un tālāk nonāk veikalos visā Latvijā.