Šajā piektdienā portāls db.lv viesojas Amatas novada Skujenes pagasta ZS Indrāni, kur top dažāda neparasta veida marmelādes.
ZS Indrāni īpašniece Liene Margeviča tās izgatavot sākusi gluži nejauši un tādējādi piepildīts bērnības sapnis par savu konfekšu ražotni.
L. Margeviča ar augļu pārstrādi sāka nodarboties 2007.gadā, taču saimniecība pastāv jau kopš 1980.gadu otrās puses – šajā vietā iepriekš saimniekojis viņas tēvs. L. Margevičas ģimene dzīvojusi netālu, taču pēc tēva nāves ģimene nolēmusi savu īpašumu pārdot un atgriezties saimniecībā. Viņi sapratuši, ka jāturpina saimniekot, taču savādākā veidā nekā tas šeit tika darīts iepriekš.
Pirms tam Indrānos notika tradicionālā saimniekošana – lopkopība un lauksaimniecība, taču es šajā virzienā darboties negribēju – man stiprāka ir mākslinieciskā puse un radošums, tādēļ sapratu, ka pareizais virziens būtu pārtikas ražošana,» viņa skaidro.
Sīkāk par ZS Indrāni biznesu un ceļu līdz marmelāžu ražošanai iespējams izlasīt ceturtdienas 31.marta, laikrakstā, Dienas Bizness, taču galerijā augstāk iespējams ielūkoties ražošanas procesā!
#1/28
«Šobrīd ražotnē tiek izgatavotas vismaz desmit veidu marmelādes, taču parastas receptes man vispār neeksistē,» piebilst L. Margeviča. Marmelādes tiek ražotas no sarkanā āboliņa, rupjmaizes, alus, vermuta, pienenēm un citām interesantām sastāvdaļām.
#2/28
Sākotnēji ņem ķirbju sīrupu vai ziedu izvilkumu, atkarībā, kādas garšas marmelādes tiks ražotas.
#3/28
Tieši pirmā no saimniecībā izgatavotajām marmelādēm bija no ķirbju sīrupa – ražojot sukādes, L. Margevičai palicis pāri ķirbju sīrups, ko pārdot nevarēja, tādēļ bija jādomā, kā to tālāk izmantot un radusies ideja par marmelādi.
#7/28
Mani ļoti saista radošais process, jau pa ziemu esmu izdomājusi jaunus produktu veidus, nevaru sagaidīt vasaru, kad varēšu doties pļavā lasīt puķītes. Kad ir apnicis ņemties ar augiem, klāt ir jau rudens, un atkal var darboties ražotnē, tādēļ varu teikt, ka visu laiku ir kas jauns, uzsver L. Margeviča.
#10/28
Iegūto izejvielu vāra vismaz divas stundas, taču vārīšanas ilgums jāskatās pēc šķidruma konsistences.
#11/28
Kad šķidrums ir izvārījies, marmelādei pievieno citronskābes šķīdumu.
#16/28
Īpaši marmelāžu veidnēm pagatavots skapītis, kur tās uzglabā, kamēr tās sacietē.
#17/28
Kad masa sacietējusi, to ņem ārā no skapīša un griež mazos gabaliņos.
#23/28
Tad uz iepakojuma uzlīmē informāciju par ražotāju un uzglabāšanu. Marmelādes derīguma termiņš ir viens gads.