Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ielūkoties Brun! Atelier šūšanas ražotnē.
Zīmols pieder uzņēmumam IRVE, stāsta Brun! Atelier vadītāja Rita Erdmane. Jau kopš 1995. gada Irve šūšanas ražotnē darbojas arī kreklu šūšanas darbnīca Irve Line, kurā tiek radīti individuāli šūti krekli privātpersonām un arī lielāki korporatīvie pasūtījumi – individuāli krekli ar laikošanu uzņēmumu vajadzībām – vidējā līmeņa vadītājiem, pakalpojumu sniedzējiem – restorānu, kazino un citu nozaru uzņēmumu darbiniekiem. Daļa šūšanas ceha produkcijas tiek ražota eksportam.
Atsaucoties klientu interesei pēc ekskluzīvākiem, dizaina ziņā augstāka līmeņa krekliem un saredzot perspektīvu individuālajā šūšanā, kā arī saglabājot līdzšinējās iestrādes biznesa apģērbu ražošanas nišā, 2015. gadā kompānijas īpašnieks Jānis Bumbulis iegādājās zīmolu Brun! (Bruni), kam Irve Line iepriekš šuva dizaina kreklus.
2010. gadā dizainers Bruno Mellis un modes mākslinieks Bruno Birmanis izveidoja zīmolu Bruni, un toreiz tika izveidota pirmā kreklu kolekcija - atbilstoši klasiskā stila tradīcijām un konservatīvajai toņu gammai - balts un gaiši zils.
Kreklu šūšanai izmanto Itālijas ražotāja Albini Group audumu.
Vēlāk, atsaucoties sieviešu interesei, tika radītas arī kreklblūzes lietišķām sievietēm
2015.gadā Irve iegādājās Brun! un izveidoja Brun! Ateler salonu Satekles ielā. Šobrīd zīmols ir atsevišķs Irve projekts.
Galerijā augstāk iespējams ielūkoties ražošanas procesos Brun! Atelier ražotnē!
#1/35
Sākotnēji klients atnāk uz salonu un izvēlas auduma krāsu.
#3/35
Kad izrunāts, kādu audumu vēlas klients, tad tiek izvēlētas pārējās detaļas.
#6/35
Kad visi elementi ir izvēlēti un izrunāti visi jautājumi, kas attiecas uz audumiem un detaļām, tiek noņemti mēri.
#7/35
Kad mēri noņemti, programmā uzzīmē cilvēka tēlu pēc konkrētajiem izmēriem, kas ļauj daudz precīzāk uzkonstruēt apģērbu.
#9/35
Visi dati nonāk ražotnē, kur tiek atrasts nepieciešamais audums.
#10/35
Speciāliste sākotnēji noskaidro, kāda izmēra krekls būs nepieciešams, tad izvēlas lekālu, pārmēra lekālu un piemeklē piemērotāko.
#15/35
Krekla izgatavošana aizņem aptuveni divas nedēļas, taču, ja tas nepieciešams ātrāk, iespējams izgatavot arī īsākā termiņā, piemēram, divu dienu laikā.
#16/35
Viss atkarīgs no klienta, uzsver eksperte, piebilstot, ja klients zina, ko vēlas, tad darbs rit raitāk, taču dažkārt uz uzņēmumu atnākot, klients nezina, kādu kreklu viņš grib, līdz ar to sākuma process aizņem daudz ilgāku laiku. Patstāvīgajiem klientiem dažkārt pat nav jānāk laikot, jo programmā viņam ir izveidoti mēri un krekli tiek izgatavoti bez viņa klātbūtnes.
#17/35
Neviens cilvēks pilnībā neatbilst absolūtam standartam, līdz ar to, lai arī piegrieztnes konkrētajiem izmēriem, piemēram, 36., ir standarta, nepieciešams atsevišķus elementus pielāgot atbilstoši konkrētā cilvēka parametriem.
#20/35
Kad sašuj audumu, klients nāk mērīt apģērbu, kas ir aptuveni sašūts. Parasti ir viena pielaikošanas reize, taču, ja apģērbs ir sarežģītāks, tās var būt divas reizes.
#21/35
Tiek saspraustas vietas, kur apģērbs ir par lielu, lai var veikt korekcijas.