Ģimenes uzņēmums Kainaiži attīsta ne vien dzirkstošās bērzu sulas Birzī ražošanu, bet arī bērzu sulas sīrupu ražošanu.
Sulu iegūst no bērziem, kas aug Labanovsku ģimenes īpašumā. Dienā bērzs dod 5- 20 litrus sulas. Bērzi ir ekoloģiski, līdz ar to gatavā produkcija ir ekoloģiski tīra. Uzņēmuma vadība to ir sertificējusi kā bioloģisko produktu.
SIA Kainaiži valdes loceklis Ervins Labanovskis stāsta, ka sīrupa pagatavošanai no Kanādas pasūtīta speciāla krāsns ar pannu. No 100 l bērzu sulas var iegūt 1 l sīrupa, tāpēc šis produkts veikalos ir salīdzinoši dārgs, jo ieguldīti lieli resursi tā iegūšanai. Bērzu sulas sīrups tiek saražots aptuveni 100 litru gadā.
Šopavasar Labanovsku ģimene pirmoreiz eksperimentālā kārtā izmēģinājusi kļavu sulas sīrupa pagatavošanu. Veikalos tas gan, visticamāk, vēl šogad nebūs pieejams, pie tā aktīvāk saimnieks strādās nākamajos gados.
Pagaidām tirdzniecībā nonākuši trīs veidu sīrupi – bērzu sulas, ābolu sulas un vīgriežu. Interesanti, ka pēdējo no tiem īpaši iecienījuši izglītības darbinieki. Labanovskis atklāj, ka sīrupus var izmantot kā piedevu dažādu maltīšu gatavošanai. Kā Latvijas trifeles vai melnie ikri – viņš salīdzina bērzu sulas sīrupu ar pazīstamām delikatesēm. Par Latvijas Skype to tomēr nenosaukt, jo Skype ir tehnoloģisks, bet sīrups ir kulinārais sasniegums, spriež uzņēmējs. Eksperimentālā kārtā tapis arī bērzu sulas etiķis, kas pieejams tikai pašā ražotnē.
Latvijā bērzu sulas sīrupu gatavo vien retais, bet Kanādā šīs rūpals aizvien vairāk attīstās. Līdz šim Kanādā bija ļoti izplatīta kļavu sulas sīrupa ražošana, bet Labanovskis zina teikt, ka nule kā šajā valstī rasts arī bērzu sulas pielietojums.
Birzī produkti pieejami gan Rimi Klētī, gan Stockmann veikalā, bet maltīšu pagatavošanā tos izmanto arī vairākos restorānos, tostarp Trīs pavāri, Neiburgs, un viesnīcas Annas restorānā. Nule kā bērzu sulas sīrupi aizceļojuši uz ekskluzīvu restorānu Viļņā.
Produkti tiek realizēti galvenokārt vietējā tirgū, bet jau kādu laiku notiek sarunas par eksportu uz Nīderlandi. Eksports gan varētu būt ar citu zīmolu.
Interese par Birzī produktiem bijusi arī Ķīnā un citās valstīs. Ervins Labanovskis teic, ka pagaidām viņam nav tik daudz resursu, lai izpētītu konkrētu valstu tirgus, bet mērķauditorija varētu būt vietējās latviešu kopienas. Ja eksports būtu virzīts klasiski, tad prioritāte noteikti būtu Ziemeļvalstīm, kur patērētāji pazīst bērzu sulas. Tikt tālāk par Poliju būtu grūti, jo citās valstīs bērzu sulas nepazīst, uzņēmējs piebilst. SIA Kainaiži iepriekš darbojās Lielbritānijas tirgū, kur pēc uzņēmuma sadarbības partnera aplēsēm, būtu nepieciešams aptuveni miljons eiro reklāmas pasākumiem vien, lai sulas kļūtu pazīstamas patērētājiem.
#7/30
Sīrupa pagatavošanai no Kanādas pasūtīta īpaša krāsns ar pannu. Pašam pannā sula nav jālej, tas notiek automātiski ar pludiņa palīdzību.
#16/30
Ervins Labanovskis: Latvijā bērzu sulas sīrupu gatavo vien retais, bet Kanādā šīs rūpals aizvien vairāk attīstās. Līdz šim Kanādā bija ļoti izplatīta kļavu sulas sīrupa ražošana, bet nule kā šajā valstī rasts arī bērzu sulas pielietojums.
#20/30
Kā Latvijas trifeles vai melnie ikri – Ervins Labanovskis salīdzina bērzu sulas sīrupu ar pazīstamām delikatesēm. Par Latvijas Skype to tomēr nenosaukt, jo Skype ir tehnoloģisks, bet sīrups ir kulinārais sasniegums, spriež uzņēmējs.
#25/30
Ervins Labanovskis: Produkti tiek realizēti galvenokārt vietējā tirgū, bet jau kādu laiku notiek sarunas par eksportu uz Nīderlandi.
#29/30
No 100 l bērzu sulas var iegūt 1 l sīrupa, tāpēc šis produkts veikalos ir tik dārgs, jo ieguldīti lieli resursi tā iegūšanai.