Uzņēmējdarbības legāla vai puslegāla organizēšana ir viens no noteicošajiem faktoriem - uzņēmēju nodokļu nomaksas politika, attiecības ar kontrabandu, nelegāli darījumi, un citas pretlikumīgas darbības. Lielā mērā uzskatu, ka Latvijā, organizējot uzņēmējdarbību likuma robežās, korekti maksājot nodokļus un neveicot pretlikumīgas darbības, ir minimāla iespēja tikt nogalinātam ar nolīgta slepkavas roku.

Vēl jāņem vērā tādi faktori kā dažāda veida parādsaistības, tirgus pārdale utt., kā arī vienmēr pastāv ar profesionālo darbību nesaistīts iemesls, kā personīgās nesaskaņas.

Runājot par neatdotiem parādiem, jāteic, ka pašam uz savas ādas ir nācies saskarties ar Latvijas tiesu varas pārmērīgi lēno darbību gadījumos, kas saistās ar naudas piedziņas un līdzīga rakstura procesiem. Emocionāli tas ir smags stāvoklis un reti kuram uzņēmējam svešas izjūtas. Apziņa, ka kāds ir parādā un šis parādnieks, izmantojot sistēmas inertumu, vilcina laiku un savas pozīcijas sakārto tā, lai uz iespējamo piedziņas brīdi viņam nekas nepieder, ir ļoti mokoša. Šādā situācijā katrs uzņēmējs ir spiests kontaktēties ar savu sirdsapziņu un uz jautājumu skatīties filozofiski. Nereti realitātē paliek divi varianti - norakstīt/aizmirst parādu vai pielietot pretlikumīgas darbības.

Raksti par tēmu

Lielākoties uzņēmēji samierinās un par parādu aizmirst, iekļaujot konkrēto parādnieku melnajā sarakstā. Protams, rezultātā ciešot zaudējumus. Bet arī Latvijā ir uzņēmēji, kas uz jautājumu skatās savādāk un ir gatavi uz noziedzīgu rīcību.

Dzīvē šīs situācijas ir daudz komplicētākas un sarežģītākas, tādēļ vēl jo vairāk mans aicinājums likumdevējiem ir izveidot tādu likumdošanas formātu, kas nodrošina ātru un likumīgu parāda piedziņu, un kas paredz turpmākās neērtības parādniekiem - parādu cietumi vai tml. Likmes ir augstas, tādēļ situācijas nopietnība jo lielāka.

Par abām konkrētajām slepkavībām manā rīcībā, tāpat kā vairumam Latvijas iedzīvotāju, ir tikai mediju paustā informācija. Nekas cits neatliek, kā vēlēt policijai veiksmi un profesionālu darbu!

Viena no šīm slepkavībām man bija arī emocionāls pārdzīvojums, jo savu vārda brāli Aigaru Lūsi pazinu sadzīviskā līmenī. Lai vieglas viņam smiltis…