Latviešu jaunuzņēmums "Trace.Space", kas ir radījis ar mākslīgo intelektu aprīkotu platformu autobūves un pusvadītāju (čipu) sistēmu inženieriem, kuri izstrādā sarežģītu industriālo produktu specifikācijas, paziņo par 4 miljonu dolāru sēklas investīciju.
Galvenais investors ir fonds "Cherry Ventures", piedaloties arī jaunizveidotajam Latvijas fondam "Outlast Fund", kas ir viens no trim ALTUM izraudzītajiem iespējkapitāla fonda pārvaldniekiem. Investīciju raundā piedalījās arī esošiem investori – "Nebular", "Fiedler Capital" un "Change Ventures". Piesaistītais finansējums tiks novirzīts produkta attīstīšanai un jaunu tirgu apgūšanai, kā arī dos iespēju "Trace Space" piesaistīt savā komandā labākos Eiropas inženierus.
Rietumeiropas ražošanas nozare šobrīd piedzīvo būtiskas izmaiņas. Ziņu virsraksti vēsta par atlaišanām, rūpnīcu slēgšanu un produktiem, kas neapmierina klientu vajadzības. Bieži problēmas sakne ir novecojuši produktu izstrādes rīki un procesi, kas kavē produktu attīstības komandu darbu. Līdz ar to - arī jaunu un inovatīvu produktu izstrādi.
Jaunuzņēmuma "Trace.Space" mērķis ir mainīt veidu, kā uzņēmumi projektē un būvē arvien sarežģītākus ar programmatūru aprīkotus produktus, piemēram, elektriskās un autonomās automašīnas, satelītus, robotus, pusvadītājus un medicīnas iekārtas. Tradicionālos produktu attīstīšanas risinājumus darbina novecojusi infrastruktūra, neņemot vērā mūsdienu lietotāju prasības un arī moderna uzņēmuma vēlmi mērogot savus produktus, piedāvājot tirgum arvien konkurētspējīgākus risinājumus. Daži tirgus dalībnieki gan palēnām ievieš mākslīgā intelekta un automatizācijas funkcijas, taču tās joprojām ierobežo antikvariāta cienīga infrastruktūra.
"Mēs ļoti priecājamies par sadarbību ar "Cherry Ventures", kas atbalsta mūsu vēlmi veidot nākamās paaudzes platformu, kur būtu ērti attīstīt modernus un konkurētspējīgus produktus," saka Jānis Vāvere, "Trace.Space" līdzdibinātājs un izpilddirektors. "Ir sāpīgi redzēt, kā inženieri perspektīvos uzņēmumos cīnās ar novecojušiem procesiem un metodēm. Mūsu misija ir nodrošināt inženieriem atbilstošus un mūsdienīgus rīkus, lai uzņēmumi spētu atgūt savas pozīcijas tirgū."
"Trace.Space" dibinātāju komandai ir plaša pieredze prasību pārvaldības jomā. Jānis Vāvere iepriekš bija pārdošanas līderis uzņēmumā "Jama Software" un Latvijas jaunuzņēmumā "Lokalise". Savukārt Kārlis Broders guvis pieredzi, praktiski ieviešot "Jama" un "Polarion" programmatūru liela mēroga projektos. Trešajam uzņēmuma "Trace.Space" līdzdibinātājam Mikum Kramam ir pieredze uzņēmumu operacionālajā vadībā jau pieminētajā Latvijas jaunuzņēmumā "Lokalise" un arī "Chili Piper".
"Šī ir "Cherry Ventures" pirmā investīcija kādā Baltijas valstu jaunuzņēmumā, un mēs esam priecīgi atbalstīt tieši "Trace.Space". Šis Eiropas jaunuzņēmums rada risinājumu, ko var izmantot visā pasaulē," saka Dinika Mahtani, "Cherry Ventures" partnere.