Finanšu pasaulē arvien lielāka loma būs algoritmiem, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Katru dienu gan Volstrītas eksperti, gan finanšu analītiķi citos lielākos vai mazākos pasaules finanšu centros nāk klajā ar analīzi un dažādām rekomendācijām par akciju, obligāciju vai fondu iegādi. Tiesa gan, arī šajā ziņā, visticamāk, gaidāms turpmāks robotu uznāciens un nākotnē gan ziņas, gan dažādas finanšu analīzes veidos arvien vairāk algoritmu, nevis reālu cilvēku.
The Wall Street Journal ziņo, ka jau tagad daži robotizētie finanšu analītiķi un padomdevēji atņem tradicionālās darbavietas vērtspapīru tirgoņiem, klerkiem un finanšu analītiķiem/padomdevējiem. Šobrīd, piemēram, liels un augošs daudzums tā saucamo «startapu» koncentrējas uz mākslīgā intelekta pielāgošanu gan ziņu veidošanai, gan finanšu analīžu veikšanai. Par šādiem pakalpojumiem esot liela interese no banku un citu finanšu pakalpojumu kompāniju puses.
Tādējādi jāsecina, ka, mākslīgajam intelektam kļūstot arvien gudrākam, aug Volstrītas interese to izmantot savā labā.
Šādas tehnoloģijas ir pievilcīgas, jo finanšu kompānijām tas ļauj samazināt izmaksas – šiem robotiem nav jāmaksā alga, tiem nevajag atpūsties un tie mazā laika sprīdī var veikt milzīgu apjomu darbu (piem., analizēt tūkstošiem akciju vienlaicīgi). Parasti šādas programmas sev nepieciešamo informāciju mēģina ņemt no gandrīz visām iespējamām datu bāzēm, piemēram, publicētajiem kompāniju pārskatiem, publicētajiem dokumentiem, medijiem utt.
Visu rakstu Roboti izkonkurēs analītiķus lasiet 13. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.