Tādējādi gada inflācijas rādītājs mēnesi no mēneša turpina palielināties. Salīdzinājumam – februārī gada inflācija bija 4%, savukārt martā 4,2%.
Lielākā ietekme uz patēriņa cenu pārmaiņām aprīlī bija cenu kāpumam ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem, apģērbam, apaviem, pārtikai un degvielai.
Mājokļa grupā lielākā ietekme bija elektroenerģijas tarifu kāpumam, kas pieauga vidēji par 14,1% Cietā kurināmā cenas pieauga par 0,9%, bet siltumenerģija kļuva par 0,5% lētāka.
Raksti par tēmu
EM rosina pagarināt samazināto akcīzes nodokli dīzeļdegvielai
Dienas Bizness
Narvesen laiž klajā jaunu privāto preču zīmi CHOP CHOP
Dienas Bizness
EM: Degvielas tirgotāju solidaritātes maksājuma ieviešana ir nepieciešama
LETA
EM rosina pagarināt samazināto akcīzes nodokli dīzeļdegvielai
Dienas Bizness
Narvesen laiž klajā jaunu privāto preču zīmi CHOP CHOP
Dienas Bizness
EM: Degvielas tirgotāju solidaritātes maksājuma ieviešana ir nepieciešama
LETATirdzniecībā nonākot jaunās sezonas kolekcijām, kā arī noslēdzoties atlaidēm, apģērbs sadārdzinājās vidēji par 3,5%, bet apavi kļuva par 11,9% dārgāki.
Pārtikas grupā, noslēdzoties akcijām, dārgāka kļuva svaiga gaļa (+1,5%), kā arī piens un piena produkti (+1,3%). Svaigiem dārzeņiem cenas pieauga vidēji par 3,9%. Sadārdzinājās arī augu eļļa un tauki (+3,1%), cukurs (+8,8%), zivis un zivju izstrādājumi (+2,0%), maltā kafija (+4,4%), majonēze (+8,1%). Akciju ietekmē cenas samazinājās maizei (-1,4%), sieram (-0,7%) un olām (-0,9%). Lētāki kļuva augļi (-1,5%).
Ar transportu saistītajām precēm un pakalpojumiem cenas pieauga vidēji par 1,1%. Degviela sadārdzinājās vidēji par 2,2%, tai skaitā benzīns – par 2,7%, bet dīzeļdegviela – par 0,9%. Pieauga tramvaja biļešu cenas, bet sauszemes transporta pārvadājumi un aviobiļetes kļuva lētākas.
Noslēdzoties akcijām, sadārdzinājās arī alkoholiskie dzērieni (+0,4%), īslaicīgas lietošanas mājsaimniecības preces (+2,3%), atpūtas un sporta piederumi (+6,4%). Savukārt, iesākoties jaunām akcijām, samazinājās cenas medikamentiem (-0,8%), personīgās aprūpes precēm (-1,8%), audio, video, foto un datu apstrādes iekārtām (-1,9%). Aprīlī lētāki kļuva arī mobilā telefona pakalpojumi (-0,7%) un ceļojumi (-3,5%), cenas kritās ziediem (-2,1%).