TV3 raidījumam Nekā personīga esot zināms, ka izmeklētāji Latvenergo amatpersonas aizturējuši ar 145 tūkstošus lielu kukuļa naudu rokās.
«Līdz šim noslēpumainākajā un KNAB vēsturē sarežģītākajā lietā birojs ir pieķēries ietekmīgākajam valsts monopoluzņēmumam, kas vienmēr bijis gards kumoss politiķiem un tiem pietuvinātiem uzņēmējiem. Nu atklājies, ka savā labā paralēli valsts darbam strādājusi arī Latvenergo vadība.
Kriminālistikas eksperti skaidro, ka labākais veids kā slēpti maksāt kukuļus ir maksas konsultāciju sniegšana un nekustamo īpašumu darījumi. Tieši ar to nodarbojies Andreja Meļķo un Kārļa Miķelsona biznesa partneris uzņēmējs Andrejs Livanovičs, kurš arī atrodas cietumā,» norādīja raidījums.
Viņa mājā Mārupē esot reģistrētas vairākas firmas. Viena - Energy Consulting - sniedz konsultācijas enerģētikas nozarē strādājošiem uzņēmumiem. 2007.gads tai bijis neticami veiksmīgs. Peļņa - 2 miljoni latu. Par ko – nav zināms.
Cita Livanoviča firma AGZ tajā pat gadā no Latvenergo vietnieka Meļko meitas nopirkusi īpašumu Berģos. 2007.gadā arī Miķelsons par pusmiljonu pārdevis māju Engurē ar Livanoviču saistītai firmai.
Nekā personīga izdevies atrast arī tiešu Livanoviča saistību ar ceturtdaļmiljardu latu vērto TEC 2 rekonstrukciju. 3.martā Latvenergo noslēgusi līgumu ar Turcijas kompāniju GAMA par elektro centrāles būvdarbiem. Vienlaicīgi kā konsultanti parādījusies kāda Šveices kompānija. Pēc Lursoft datiem šīs firmas filiāle Latvijā AF-Colenco Ltd reģistrēta Livanoviča mājā Mārupē, kas gan ar laulības līgumu norakstīta sievai.
Tikai trīs dienas pirms tam, kad ticis noslēgts līgums par TEC2 otrās kārtas rekonstrukciju, daudzstāvu mājā starp Krasta ielu un Maskavas forštati reģistrēta firma ar 42 tūkstošu latu pamatkapitālu, kas pieder Miķelsonam un Meļko. Ar ko tā nodarbojas - nav zināms.
Otrs KNAB izmeklēšanas zars ved uz Daugavpili, kur aizturētās personas nevarētu būt saistītas ar TEC2 būvniecību, norādīja Nekā personīga. Izmeklētāji aizturējuši firmas Būvenergoserviss īpašnieku un valdes priekšsēdētāju Mihailu Paladiju.
Būvenergoserviss apsargs laipni izstāstījis, ka KNAB tur tiešām bijis, bet iekšā nelaidis un, kur vadība atrodama, arī nestāstījis.
Paladijs neesot atrodams arī savā dzīvoklī. Durvju priekša apbruņota ar trim videokamerām. Kaimiņi dzirdējuši, ka viņš esot ietekmīgs cilvēks.
Tikpat liela neziņa valdot Latvenergo meitas firmas Sadales tīkli Austrumu reģiona tehniskā direktora Edgara Vitkovska birojā. Viņam piemērots aizdomās turamā statuss un Vitkovskim aizliegts tuvoties savai darba vietai. Priekšnieka kabinets esot tukšs. Plānotājā uz galda pēdējie ieraksti izdarīti pirmdien. Otrdiena ir tukša – tad Vitkovska kabinetā notika kratīšana un KNAB viņu aizveda.
«Pēc ietekmīgo Latvenergo amatpersonu aizturēšanas pār KNAB pārgāzās politiķu prasības nekavējoties atklāt patiesību par notikušo. Kustība Par labu Latviju pat aicināja birojam neizmantot necilvēcīgos roku dzelžus, kuros aizturētie tiek vesti uz tiesu. Bet KNAB klusē. Juta Strīķe noraida apvainojumus, ka birojs rīkojies pavirši, un augsto amatpersonu sodīšanai pietrūkšot pierādījumu. To esot pietiekami,» vēstīja raidījums.
KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe stāstījusi:
«Bija jārīkojas zibenīgi un faktiski uzreiz, jo, lai noslēptu pierādījumus, dažkārt pietiek ar piecām, desmit minūtēm, lai iznīcinātu dokumentu daudz laika nevajag. Tāpēc arī visai sankcionēšanai, darbības uzsākšanai nevar veltīt ļoti garas stundas. Mums arī ir jārīkojas uzreiz, kamēr tie pierādījumi pie personām vēl ir.»