No piektdienas, 27.marta, Sporta manēžā apskatāma pasaulē lielākā ceļojošā izstāde par okeāna leģendu Titāniku. Izstāde Rīgā būs apskatāma trīs mēnešus, informē pasākuma rīkotāji.
Izstādi veido 15 galerijas, kurās apmeklētāji varēs iepazīties gan ar materiāliem par kuģa būvēšanu un vēsturnieku atklātajiem faktiem par tā traģisko bojāeju, gan arī iejusties vairāk nekā 100 gadus senā pagātnē – lielākā daļa galeriju veidotas atbilstoši Titānika interjeram un ļauj izbaudīt tā laika gaisotni, izdzīvot notikumus un uzzināt pasažieru stāstus, stāsta izstādes projekta vadītāja Inga Kadeka.
Katrs apmeklētājs, dodoties aplūkot ekspozīciju, saņems iekāpšanas karti. Vienu tās pusi rotās Titānika rēderejas White Star Line emblēma, bet otrā būs atrodama informācija par kādu no kuģa pasažieriem. Galerijā, kas veltīta kuģa piemiņai, katrs varēs uzzināt sava pasažiera likteni.
Rūpīga iepazīšanās ar ekspozīciju aizņem aptuveni 80 minūtes. Izstādē strādās arī divi fotogrāfi, un apmeklētājiem būs iespēja nofotografēties uz kuģa priekšgala vai pie Lielajām kāpnēm – sabiedriskās dzīves centra. Izstādes noslēgumā katrs varēs šo fotogrāfiju iegādāties. Izstādē būs arī pavadošie gidi un audio gidi latviešu, angļu un krievu valodā. Būs iespēja pieteikties grupu apmeklējumiem, notiks dažādi pasākumi, varēs iegādāties suvenīrus.
Izstādi veido vairāk nekā 375 vēsturiski objekti, kas atradās uz Titānika vai tā līdzinieka – kuģa Olimpija (Olympic), līdz ar to šī ir reta iespēja iepazīt dzīvi uz lielā kuģa, pirms tas nogrima okeāna dzelmē. Eksponātu vidū ir priekšmeti, kas tika nocelti no kuģa īsi pirms tā došanās ceļā uz Ņujorku, atrasti jūrā tūlīt pēc katastrofas, tādi, kurus paņēma līdzi izdzīvojošie pasažieri, kā arī priekšmeti no Džeimsa Kamerona 1997.gada filmas, kuru vidū ir arī leģendārā briljanta Okeāna Sirds kopija, kā arī Keitas Vinsletas un Leonardo Di Kaprio tērpi.
Izstādē redzami artefakti pieder Lielbritānijas uzņēmumam White Star Memories, kas ir lielākais ar Titāniku saistīto objektu kolekcionārs pasaulē. Artefaktu vidū ir pastkarte, ko otrās klases pasažiere Mariona Raita (Marion Wright) nosūtīja brālim 11.aprīlī – dienā, kad Titāniks atradās Kvīnstaunas ostā Īrijā – savā pēdējā pieturā pirms liktenīgās sadursmes. Tāpat tur apskatāma sērkociņu etvija, kas tika iegādāta uz Titānika esošajā bārddziņu salonā laikā, kamēr kuģis vēl atradās Sauthemptonas ostā un bija pieejams publikai. Eksponātu vidū ir arī pārtikas karte maltītei A La Carte restorānā – pamatmaltītes bija iekļautas biļešu cenā, bet pusdienošana šajā restorānā bija par papildu samaksu. Tomēr, ja pasažieris bija nokavējis kādu no cenā iekļautajām maltītēm, tas varēja saņemt kompensācijas talonu, un izmantot to A La Carte restorānā. Izstādē esošais talons ir vienīgais pasaulē zināmais, kas pieejams kolekcionāriem pēc kuģa avārijas. Eksponātu vidū ir arī tā laika smalkākais porcelāns, leģendārā vācu mīksto lācīšu ražotāja Steiff izgatavotais piemiņas lācītis Titānikā bojā gājušo bērnu piemiņai un ļoti daudz citu vērtīgu eksponātu.
Izstāde uz Latviju tika atvesta vairākās kārtās, kopumā ar 22 kravas auto.