Uz autoceļa A7 pie krustojuma uz Katlakalnu, kas tiek dēvēts par t.s. melno punktu, šodien SIA Fima uzstādīja braukšanas ātruma attēlošanas displeju. Kopumā līdz marta vidum uz Latvijas bīstamākajiem ceļu posmiem plānots uzstādīt 11 šādas interaktīvās ceļa zīmes.
Paredzēts, ka braukšanas ātruma mērītāji būtiski uzlabos satiksmes drošību paaugstinātas automobiļu plūsmas un satiksmes bīstamības ceļu posmos, tostarp pie izglītības iestādēm un t.s. melnajos punktos.
Pēc CSDD rīcībā esošiem datiem kopumā uz a/c A7 Rīga – Bauska no 2011. gada līdz 2014. gadam notika 132 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā 19 cilvēki un 226 tika ievainoti.
Par melno punktu tiek definēta vieta, kur trīs gadu laikā ir notikuši vairāk nekā septiņi ceļu satiksmes negadījumi, no kuriem trijos ir gājuši bojā cilvēki.
Ātruma displeju uzstādīšanas darbi ir daļa no pagājušā gada nogalē starp VAS Latvijas Valsts ceļi un SIA Fima noslēgtā līguma, kura ietvaros ātrumu attēlojošās interaktīvās ceļa zīmes jau uzstādītas Ādažos, Valmierā un Grobiņā. Šodien zīmju uzstādīšanu veic Murjāņos un uz a/c A7 pie krustojuma uz Katlakalnu. Darbus plānots pabeigt līdz 15.martam uzstādot pārējās zīmes Krustpils novadā, Maltā, Ulbrokā un Kroņaucē pie A. Brigaderes pamatskolas.
«Ceļu infrastruktūras modernizēšana ar jauniem inženiertehniskiem risinājumiem, ir viens no veidiem, kā samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu. Lielbritānijā, Vācijā un arī vairākos ASV štatos veiktie pētījumi uzrāda, ka interaktīvajiem ātruma mērīšanas displejiem ir nepārprotami tieša ietekmi uz satiksmes negadījumu skaitu – braukšanas ātrums konkrētos ceļu posmos samazinās,» norāda Fima valdes priekšsēdētājs Jānis Vilmanis.
Interaktīvās ceļazīmes autobraucējiem draudzīgā un skaidri saprotamā veidā atgādina par atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, tādējādi pildot autovadītājus disciplinējošu funkciju. Proti, ja braukšanas ātrums netiek pārsniegts, pamīšus attēlotajam braukšanas ātrumam tiek rādīta smaidīga emocijikona zaļā krāsā. Taču, ja atļautais braukšanas ātrums tiek pārsniegts, pamīšus attēlotajam ātrumam parādās bēdīga emocijikona sarkanā krāsā.
Kopumā 2015.gadā ceļu satiksmes negadījumu skaits pieaudzis par vairāk nekā 6%, salīdzinot ar 2014.gadu. Saskaņā ar CSDD datiem – ja vidējais braukšanas ātrums samazinās par 5%, tad smagi ievainoto skaits samazinās par 15% un bojāgājušo skaits – par 20%.