Pirms 25 gadiem dibinātais Siguldas restorāns un viesnīca Aparjods šo gadu laikā audzis un paplašinājies, spējot cīnīties ar krīzi un konkurenci. Biznesā var izjust Krievijas tūristu skaita kritumu un valsts institūciju atturību no pasākumu rīkošanas, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.
Aparjods Siguldā darbojas jau kopš 1991. gada, kad netālu no šosejas tika atvērts neliels krodziņš, kas sastāvēja no divām guļbūvēm, kuras tika atvestas no Drustiem un Latgales, stāsta viesnīcas un restorāna Aparjods īpašnieks Edmunds Siksne. Toreiz telpu platība bija aptuveni 110-120 kvadrātmetri. Laika gaitā krodziņš tapa par restorānu un tagad no toreizējās ēkas palikusi tikai priekšējā daļa. 1999. gada tika uzbūvēta pirmā viesnīcas ēka, kurā bija 15 viesu numuriņi. Tagad Aparjods apmeklētājiem piedāvā vairāk nekā 30 viesu istabas, restorānu, divas semināru zāles, Mūzikas kluba telpas svinībām un pirts māju ar saunu.
Lielāko daļu uzņēmuma pārdošanas apjomu veido tieši restorānu bizness. «Banketu nišā gaidām, kad atgriezīsies pašvaldības. Vēl pirms krīzes pasākumus rīkoja un telpas īrēja ministrijas, pašvaldības un citas valsts institūcijas, un tas iekšējam tirgum nāktu par labu. Ar šiem pasākumiem, protams, nevajadzētu aizrauties, taču tā būtu sava veida valsts palīdzība viesnīcu un restorānu biznesam, ja valsts institūcijām saprāta robežās ļautu rīkot kādus pasākumus, piemēram, konferences. Tas dotu klāt kādu procentu banketu un viesnīcu biznesam,» viņš piebilst. Šobrīd šī joma gandrīz pavisam ir nobremzējusies, jo visiem ir bail no skandāliem, un, ja arī kāds rīko kādu pasākumu, tad tas notiek pavisam klusu un mierīgi. Tomēr īpašnieks uz valsts atbalstu nepaļaujas, uzsverot, ka pašiem vien jābūt savas laimes kalējiem.
Visu rakstu Cer turpināt nākamajā paaudzē iespējams izlasīt pirmdienas, 22. augusta, laikrakstā Dienas Bizness 11.lpp.!