Neskatoties uz ne visai labvēlīgo situāciju finanšu tirgos šajā gadā, ir izveidoti vairāki startapi, raksta Business Insider.
Portāls apkopojis informāciju, aptaujājot riska kapitālistus un uzņēmumu dibinātājus, lai identificētu tos startapus, kuriem bijušas veiksmīgākās debijas šajā gadā. Vairāki uzņēmumi, kas iekļauti sarakstā, patlaban ir jau demonstrēti plašākai sabiedrībai, savukārt citi aizvien tikai veido savu darbību, savukārt citi slepeni pie saviem projektiem strādājuši jau vairākus gadus, bet šogad sākuši oficiālu darbību.
Galerijā augstāk iespējams aplūkot šajā gadā dibinātos veiksmīgākos startapus!
#1/17
Starry
Uzņēmumu janvārī nodibinājis bijušais Aereo vadītājs Čets Kanodžia. Starry piedāvās bezvadu aprīkojumu, kas nodrošinās interneta ātrumu līdz pat 1 gigabitam sekundē. Nav zināms, cik naudas kompānija piesaistījusi, bet tajā ieguldījuši FirstMark Capital, Tiger Global, IAC, KKR, HLVP, and Quantum Strategic Partners.
#2/17
Juicero
Trīs gadus senais startaps beidzot februārī iznāca prožektoru gaismā. Tā ir vieda virtuves ierīce, kas savienota ar Wifi un presē svaigus augļus un dārzeņus, izgatavojot no tiem sulu. Izejcielas ieliek speciālā maisiņā, nospiež pogu un sula ir gatava. Ierīce maksā sākot no 699 dolāriem. Uzņēmums piesaistījis jau vairāk nekā 100 miljonus dolāru.
#3/17
Cheddar
Bijušais BuzzFeed un Daily Mail US vadītājs Džons Steinbergs izveidojis jaunu uzņēmumu Cheddar, kas piedāvā biznesa ziņas tā sauktajai millenials paaudzei. Kompānija piesaistījusi 3,1 miljonu dolāru no vairākiem riska kapitālistiem.
#4/17
Grail
Izmantojot kompānijas Illumina tehnoloģiju šis uzņēmums meklē veidus, kā mērīt nukleīnskābes, kas cirkulē asinīs ārpus asins šūnām, lai pēc iespējas ātrāk spētu konstatēt vēzi un citas slimības. Uzņēmums jau piesaistījis 100 miljonus dolāru no investoriem.
#5/17
Juno
Tas izveidots kā konkurents Uber. Uzņēmums gan pozicionē, ka tas autovadītājiem ir draudzīgāks nekā Uber un Lyft, jo iekasē mazāku peļņas daļu nekā pārējās kompānijas. Pagaidām gan Ņujorkā maza daļa cilvēku ir izmantojusi šī uzņēmuma pakalpojumus. Līdz šim kompānija piesaistījusi 30 miljonus dolāru.
#6/17
Otto
Pašbraucošās kravas automašīnas ielās varētu parādīties vēl pirms pašbraucošajām vieglajām automašīnām. Šajā uzņēmumā strādā speciālistu komanda, kurā ietilpst bijušie Google, Apple un Tesla darbinieki. Nav zināms, cik lielas investīcijas piesaistījis uzņēmums.
#7/17
Comparably
Liela daļa cilvēku vēlas zināt, vai viņu atalgojums par padarīto ir adekvāts, taču nezina, kā to noskaidrot. Jaunā kompānija ir Glassdoor konkurents. Darbinieki var slepeni publicēt informāciju par algu, pieredzes līmeni, uzņēmuma izmēru, atrašanās vietu un citu informāciju. Mājaslapa viņiem sniedz informāciju, kurā vietā viņi atrodas, salīdzinot ar citiem darbiniekiem, kas strādā šajā amatā un kuriem ir līdzīgs pieredzes līmenis. Kompānija piesaistījusi 6,5 miljonus dolāru.
#8/17
Zipline
Vismaz pēdējos piecus gadus Zipline komanda ir slepeni strādājusi pie sava projekta – drona, kurš spēj pārvietot gandrīz pusotru kilogramu asiņu vai medikamentus. Jau jūlijā sāks darboties pirmie droni. Uzņēmum saņēmis 18 miljonus dolāru no Microsoft līdzdibinātāja Pola Allena, Yahoo līdzdibinātāja Džerija Janga un citiem.
#9/17
Nanit
Viedkamera, kas monitorē mazuļa miegu, un sniedz ne tikai iespēju novērot bērnu, bet arī informē, kā mazulis guļ. Tā apkopo datus par to, cik ilgs laiks nepieciešams, lai mazulis aizmigtu un kādā pozā viņš guļ. Kompānija jau piesaistījusi 6,6 miljonus dolāru.
#10/17
Truebill
Saprotot, ka viņš maksā 40 dolārus mēnesī par netīšu abonementu internetā, Jahja Moktarzada izlēma pārliecināties, ka vairs neviens netiek apkrāpts, netīšām piesakoties maksas pakalpojumiem. Šis pakalpojums pārliecinās par ikmēneša kredītkartes rēķiniem un palīdz atcelt tos pakalpojumus, par kuriem klients nevēlas maksāt. Uzņēmums piesaistījis 1,4 miljonu.
#11/17
Winnie
Winnie palīdz atrast vecākiem restorānus vai kafejnīcas, kurās ir viņiem nepieciešamais aprīkojums, piemēram, klusā zona vai atpūtas zona, un sniedz iespēju dalīties pieredzē pēc tam, kad apmeklējuši šo vietu. Pagaidām uzņēmums piesaistījis nelielu sēklas finansējumu.
#12/17
Ritual
Ir ļoti daudz kompāniju, kuras ražo vitamīnus, taču Katerina Šneidere saprata, ka daudzu vitamīnu receptes ir novecojušas, piemēram, daudzi cilvēki nesaņem pietiekami lielu vitamīna C daudzumu, ņemot vērā viņu diētu. Ritual apkopo sastāvdaļas no dažādām pasaules malām un kombinē tās. Uzņēmums jau saņēmis 1,3 miljonu dolāru no vairākām riska kapitāla kompānijām.
#13/17
Recharge
Ne visos birojos ir iespēja nedaudz pagulēt, tādēļ startaps Recharge sniedz iespēju cilvēkiem atrast vietu, kur atlaisties. Sadarbojoties ar viesnīcām, uzņēmums iekasē 0,66 centus minūtē jeb 40 dolārus par stundu no klientiem, atrodot istabu, kur pagulēt pusdienlaiku vai dušu pēc skriešanas. Ņemot vērā, ka pastāv jautājumi par to, kā vēl šīs istabas varētu tikt izmantotas, startaps patlaban strādā pie reitingu sistēmas, lai nodrošinātu, ka aplikāciju nelieto nevēlami viesi. Kompānija piesaistījusi jau 2,3 miljonus dolāru.
#14/17
Lola
Kompānija piedāvā čata aplikāciju, ar kuras palīdzību ceļotāji var sazināties ar konsultantiem, kas palīdz saplānot ceļojumu. Kompānija jau piesaistījusi 20 miljonus dolāru.
#15/17
Pearl
Kompānija veido produktus, kas veco automobili ļauj pārveidot modelī, kas izmanto augstākās tehnoloģijas. Pirmais tā produkts ir iekārta, ar ko automašīnu savieno ar telefona kameru, ja automašīnai nav tādas. Kompānija jau piesaistījusi 50 miljonus dolāru.
#16/17
KnuEdge
Kompānija strādā jau vismaz 10 gadus, taču slepenībā. Jūnijā bijušais NASA administrators Dans Goldins atklāja, pie kā ir strādājis pēdējos 10 gadus un startapam ir plāni sacensties ar lielajām kompānijām, izgatavojot nākamās paaudzes datoru procesorus. Uzņēmums jau piesaistījis 100 miljonus dolāru.
#17/17
Simple Habit
Kompānija izveidojusi aplikāciju jauniem cilvēkiem, kas ir pārstrādājušies – tās ir piecu minūšu sesijas jauniem profesionāļiem, kuri ir aizņemti un skeptiski pret meditāciju. Apple jau nosaucis šo aplikāciju par vienu no iemīļotākajām šajā gadā. Nav zināms, cik lielas investīcijas kompānija piesaistījusi.