Jaunākais izdevums

Kultūras ministrijas projekts Digitālā kultūras karte, kas izmaksājis 750 tūkst.Ls, neatbilstot mūsdienu prasībām, un par to samaksāta neadekvāta summa, uzskata interneta mediju eksperti.

«Tas ir aizvēsturisks, kosmisks mēsls. Pamatā izmantota kataloga sistēma, kā savulaik Yahoo pirmsākumos. Šādi lietas netaisa jau gadus divdesmit. Tagad lieto meklētāja principu. Dizains ir drausmīgs. Ja projekta autori apgalvo, ka tā lielās izmaksas veido tas, kas atrodas, tā teikt, projekta aizmugurē, tad es varu pateikt, ka šādas aizmugures vienkārši nav,» diena.lv norāda ziņu portāla Tvnet direktors Ivars Bauls.

Viņš arī atzīmē, ka portālā kļūdaini izmantotas Rīgas domes (RD) izstrādātās topogrāfiskās kartes, kas ir lietderīgas būvniekiem, nevis portāla lietotājiem. Tāpat I.Bauls atzīst, ka nav skaidrs, kas ir portāla mērķauditorija, jo tas nekur neesot minēts, tāpat pati karte un sadaļas neesot loģiski strukturētas. «Tā vietā varēja digitalizēt Nacionālās bibliotēkas krājumos atrodamās līdz 1923.gadam izdotās grāmatas, jo uz tām neattiecas autortiesības,»saka I. Bauls. Kopumā vērtējot, viņš atzīst, ka te esot darbs tiesībsargājošām iestādēm, nevis interneta ekspertiem.

Projektu vada valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas, bet izstrādājusi IT kompānija Rix Technologies. Kompānijas vadītāja Eva Butāne nenoliedz, ka digitālās kultūras kartes publiski redzamā sadaļa tiešām nav 750 tūkstošu vērta, jo tā esot niecīga kopējā projekta sastāvdaļa.

«Patiesībā tā ir visaptveroša kultūras informācijas datu bāze, kuras redzamā daļa – mājas lapa – nemaksā pat 10 tūkst. Ls. Savukārt projekta integrācija bibliotēku sistēmā vien izmaksā 100 tūkst. Ls,» skaidro E.Butāne. Komentējot bažas, ka projekts ir mākslīgi sadārdzināts, viņa pauž, ka par to var spriest tikai IT eksperti.

Viņa skaidro, ka kulturaskarte.lv ir ļoti apjomīga datu bāze, kurā ir iekļauta pilnīgi visu kultūras objektu un institūciju informācija. Kultūras darbinieki visus datus ievada šajā sistēmā, līdz ar to vairs neesot nepieciešams to papīra formātā sūtīt dažādām statistikas un citām informāciju apkopojošām institūcijām.

Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Šeļmanovs - Plešs uzskata, ka šī situācija jāskatās no divām pusēm. Pirmā – ideja par šādu projektu ir pozitīvi vērtējama, bet no otras puses – vai šī mājaslapa būs konkurētspējīga interneta vidē.

Digitālās kultūras kartes izveidošanai iztērēti 55 tūkst. Ls no valsts budžeta naudas, 278 tūkst. piešķīra Bila un Melindas Geitsu fonds, bet 413,17 tūkst. Ls latu nāk no Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības fonda līdzekļiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Īstenojot inovatīvu risinājumu ērtākai pusdienu apmaksai, septembrī trīs Siguldas pilsētas skolās tiks ieviesta digitālā ēdināšanas apmaksas sistēma “PAĒD!S”, informē pašvaldībā.

Tādējādi, mobilajā lietotnē sekojot līdzi izlietotajam ēdienreižu skaitam, vecāki varēs novērtēt, vai bērns mācību dienās ir pilnvērtīgi un veselīgi paēdis.

Ēdienreižu apmaksu varēs veikt tiešsaistē Siguldas mobilās lietotnes jaunajā sadaļā "PAĒD!S", autorizējoties ar internetbankas datiem vai Siguldas ID kartes (lojalitātes programma) kodu.

Jau nākamajā dienā skolēni par ēdienreizi varēs norēķināties, uzrādot ēdināšanas pakalpojuma sniedzējam savu Siguldas ID karti vai QR kodu savā viedierīcē.

"Mūsu uzdevums ir padarīt skolēniem un vecākiem domātos pakalpojumus pēc iespējas ērtākus un pieejamākus. Šis risinājums ir ērts bērnam, jo pusdienām nepieciešamais – telefons vai Siguldas ID karte – vienmēr ir līdzi, savukārt vecāki var pārliecināties, ka bērns ir paēdis sabalansētu ēdienu, un maksājuma atjaunošana ir ātra un ērta,” norāda Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Komentāri

Pievienot komentāru