Izglītības izstādē “Skola” starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā 22. februārī pulksten 14.30 notiks Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas (ISMA) organizētā diskusija “No hobija līdz karjerai: kā kļūt par dronu tehnoloģiju ekspertu?”.
Diskusijā piedalīsies biedrības "Drone Force – Europe" valdes loceklis Viesturs Silenieks, robotikas tehnoloģiju uzņēmuma “Aerones” robotikas sistēmu izstrādes vadītājs Ivars Reņģe, kā arī ISMA prorektors Andrejs Cinis, kurš būs diskusijas vadītājs.
“Jauno bakalaura programmu “Bezpilota sistēmu programmēšana” vienā no pasaulē straujāk augošajām nozarēm – autonomo sistēmu jomā izveidojām, pieaugot pieprasījumam pēc speciālistiem autonomo tehnoloģiju jomā. Dronu tehnoloģijas tiek izmantotas visā pasaulē, to izmantošana tikai pieaug. Dronus izmanto inovācijām loģistikas, aviācijas, lauksaimniecības, drošības un citās jomās. Esam gandarīti, ka jauniešiem interesē jaunās tehnoloģijas un programmēšana, kas apvienojumā ar akadēmisko izglītību, labām angļu valodas zināšanām viņiem nākotnē pavērs plašu darbības lauku globālajā pasaules tirgū gan kā darba ņēmējiem, gan uzņēmējiem,” norāda Andrejs Cinis.
Jau vēstīts, ka palielinās interese par studijām dažādās ISMA, Rīgā programmās, pašreiz notiekošajā ziemas uzņemšanā no reflektantiem saņemti vairāk nekā 400 pieteikumu, kas ir par 12 % vairāk nekā pirms gada šajā laikā. 2025. gada ziemas uzņemšanā visvairāk studēt gribētāju tradicionāli ir uzņēmējdarbības vadības programmā, bet atsaucība ir arī Informāciju tehnoloģiju programmai. Var prognozēt, ka daudzi no jaunajiem studentiem izvēlēsies studēt tieši Bezpilota sistēmu programmēšanas novirzienu. Programmas galvenie specializācijas virzieni ir bezpilota transportlīdzekļu automātiskās vadības sistēmu projektēšana, bezpilota sistēmu programmēšanas pamati, elektrostaciju un sistēmu projektēšana, diagnostika un testēšana, kā arī bezpilota sistēmu ekspluatācija ar IoT (Internet of Things) integrāciju. Studenti šajā programmā apgūst digitālo 3D modelēšanu, automatizāciju, CAD/CAM/CAE sistēmas un praktiskas iemaņas bezpilota sistēmu projektēšanā, kā arī to dzīves cikla uzturēšanā.
Izstādē “Skola” ISMA studenti un pedagogi iepazīstinās ar 2025./2026. mācību gada studiju programmām, uzņemšanas noteikumiem bakalaura programmās “Uzņēmējdarbības vadība”, “Informācijas sistēmas”, “Uzņēmējdarbības vadība tūrismā”. Maģistra programmā no visiem programmā “Uzņēmējdarbības vadība”, programmā “Datorsistēmas” un īsā cikla programmā “Uzņēmējdarbība restorānu biznesā”.
ISMA sadarbojas ar vairāk kā 100 augstākās izglītības iestādēm visā pasaulē, tostarp jau vairāk kā 25 gadus notiek aktīva sadarbība ar 24 augstākās izglītības iestādēm un zinātniskajiem institūtiem no Ukrainas. Sadarbību ietvaros tiek veidotas kopīgas bakalaura un maģistra studiju programmas, zinātnisko rakstu un kolektīvo monogrāfiju izstrāde, zinātnisko pētījumu un projektu, kā arī pasniedzēju stažēšanās organizēšana.