Politiskā nestabilitāte var ietekmēt ekonomiku, pasliktinot kopējo patērētāju noskaņojumu un samazinot tēriņus, kā arī var bremzēties investīcijas ekonomikā, uzskata ekonomisti un uzņēmēji.
Tomēr eksperti norāda, ka būtiska ietekme uz ekonomiku šim notikumam nebūs, un arī eiro ieviešanu tas neietekmēs.
SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis uzskata, ka jebkura politiskā nestabilitāte atsaucas uz procesiem ekonomikā. Ir pagājis vien īss mirklis kopš paziņojuma, un paies vēl ilgs laiks, līdz iezīmēsies tālākās attīstības scenārijs. Līdz ar to runāt par jebkādu ietekmi patlaban ir priekšlaicīgi. Pavisam noteikti, ka ņemot vērā ne pārāk tālās vēlēšanas, politiskā nenoteiktība var ieilgt.
Swedbank galvenais ekonomists Latvijā Mārtiņš Kazāks saka, ka, ja politiski notikumi izraisa nestabilitāti un neziņu par tālāko ekonomisko politiku, tam ir negatīva ietekme uz ekonomiku. No ekonomikas viedokļa pēdējā gada laikā reformas kļuva lēnākas, bet, tā kā tuvojas Saeimas vēlēšanas, diez vai ir gaidāms straujš izrāvums šajā jomā arī ar jaunu valdību. Ļoti iespējams pat otrādi un jūtamākas reformas gaidāmas vien pēc Saeimas vēlēšanām.
Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure uzskata, ka pēc V. Dombrovska atkāpšanās valstī radīsies politiskā nestabilitāte, kas biznesa videi kopumā vērtējama kā negatīva, jo tas var radīt dažādus šķēršļus uzņēmējiem gan investīciju piesaistei, gan esošās likumdošanas sakārtošanai, kas vērsta uz biznesa vides sakārtošanu.