Eiropas akciju tirgu raksturojošais DJ Stoxx 600 palielinājās par 0,5% līdz 245,95 punktiem. Pēdējo trīs dienu laikā indekss ir pieaudzis par 5,9% pēc tam, kad 25. maijā nokrita līdz astoņu mēnešu zemākajai atzīmei. Tādējādi šīsnedēļas kopējais indeksa kāpums ir 3,7%.
Anglijas FTSE 100 piektdien pieaudzis par 0,72%, Vācijas DAX – par 0,61%, bet Francijas CAC 40 – par 0,51%.
Raksti par tēmu
ASV galvenie akciju indeksi vakar pieauga par aptuveni 3%.
MSCI Asia Pacific Index palielinājās par 1,4%, kāpjot jau trešo dienu pēc kārtas. Japānas Nikkei 225 piekdien pieaudzis par 1,28%, bet Honkongas Hang Seng Index – par 1,73%.
ASV akciju tirgi ceturtdien piedzīvoja lielāko kāpumu pēdējo trīs nedēļu laikā. «Guvumi ASV akciju tirgos palīdz noskaņojumam, tomēr saglabājas jautājums, cik ilgstpējīgs ir kāpums,» aģentūrai Bloomberg uzsvēris AAM Privatbank AG pārstāvis Daniels Knuhels. «Mēs esam redzējuši labu tehnisku atspērienu šajā nedēļā, kas var ilgt vēl dažas dienas, tomēr es uzskatu, ka tirgus saglabāsies ievainojams. Bailes par Eiropas parāda līmeni un kā tas ietekmēs izaugsmi joprojām nav zudušas.»