Eiropas Konkurējošo Telekomunikāciju asociācija (ECTA) ir informēta par Latvijas uzņēmēju bažām, ka jaunāko interneta tehnoloģiju ieviešana Latvijā kavējas valsts nenoteiktības platjoslas frekvenču turpmākās plānošanas dēļ.
Ja Latvija iekšēji nespēs risināt platjoslas frekvenču izmantojamības stratēģiskos soļus atbilstoši tam, lai platjosla būtu pieejama no 2013. gada ātrgaitas bezvadu interneta tehnoloģiju attīstībai, kā to prasa Eiropas Komisija, ECTA atbalstīs Latvijas Telekomunikāciju asociācijas (LTA) un Baltkom vēršanos ES Konkurences padomē.
Uz to Satiksmes ministrijas (SM) vadība, tiekoties ar nozares un ECTA pārstāvjiem, norādīja, ka atbildīgajām iestādēm ir skaidra nostāja par iespējamo frekvenču resursa izmantošanu bezvadu platjoslas attīstībai, taču katram frekvenču diapazonam ir atbilstošs tā pieejamības termiņš un iespējamais sadalījuma modelis.
Uzņēmēju bažas tiek pamatotas ar esošajiem ierobežojumiem, kas saistīti ar platjoslas internetam paredzēto frekvenču lietošanu. Taču SM norādīja, ka bezvadu 4G tehnoloģiju attīstīšanai piemērotās 2,5–2,6 GHz frekvences (šobrīd šo frekvenču lietošanas tiesības līdz 2013.gada nogalei ir Baltkom pārziņā) būs pieejamas no 2014.gada 1.janvāra. Par to izmantošanu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija organizēs izsoli.
ECTA rosina Latvijas iestādes rūpīgi veikt iespējamās ietekmes novērtējumu plānotā spektra piešķiršanai esošajos konkurences apstākļos un izveidot konkurenci veicinošu spektra izsoli, ar kuras palīdzību tiktu novērsta situācija, kad dominējošais dalībnieks uzkrāj spektra apjomus un tādējādi traucē konkurencei.
Vienlaikus SM norāda, ka Latvijā mobilo sakaru operatoriem jau šobrīd ir iespēja attīstīt Long Term Evolution (LTE) tehnoloģijas 1800 MHz diapazonā. Jau vēstīts, ka otrdien Latvijas Mobilais telefons paziņoja, ka sāk klientiem komercrežīmā piedāvāt 4G mobilo internetu.