Valdība ir saņēmusi signālus gan no pašvaldībām, gan no uzņēmējiem par problēmām pabalstu sistēmā, proti, iedzīvotāji nevēlas strādāt, bet vēlas saņemt pabalstus, norāda premjers Valdis Dombrovskis, skaidrojot nepieciešamību koriģēt sociālā atbalsta sistēmu.

Premjers LNT raidījumā 900 sekundes norādīja, ka krīzes laikā būtiski saasinājās sociālās problēmas, tai skaitā strauji auga bezdarbs,  tādēļ tika palielināts sociālās drošības tīkls. «Protams, pašreiz, ejot ārā no krīzes, mēs šo tīklu samazinām,» skaidro valdības vadītājs.

Viņš norāda, ka sociālajā atbalstu sistēmā arī bija novērojami skaidri negatīvie blakusefekti, «proti atkarības no pabalstiem». Dombrovskias arī atzina, ka saņemti signāli no pašvaldībām un uzņēmumiem par iedzīvotāju vēlmi dzīvot uz pabalstiem un nevēlēšanos strādāt.

Raksti par tēmu

«Ja mēs šo situāciju nekoriģējam, tad šo nabadzību zināmā mērā iekapsulējam, un šie cilvēki turpinās būt atkarīgi no pabalstiem,»  skaidro premjers.

Viņš uzsvēra, ka ir vēl viena būtiska problēma, kas, pēc premjera domām, tiek pilnībā ignorēta – tā ir ēna ekonomika, kas būtiski sakropļo kopējo ainu.

«Ja mēs paskatāmies atalgojumu publiskajā un privātajā sektorā, mēs redzam, ka privātajā sektorā ir vairākkārtīgi lielāks strādājošo īpatsvars. vairāk nekā trešdaļa strādājošo privātajā sektorā it kā saņem minimālo vai zemāku algu. No šādas algu disproporcijas varētu rasties iespaids, ka ar publiskā sektorā arī it kā zemajām algām cilvēki vienkārši plūdīs masveidā prom,» skaidro premjers.