Dolomīta ieguves un pārstrādes apjomi Latvijā pērn varētu būt auguši apmēram par 10 – 12%, liecina provizoriskas aplēses.
Zemāko punktu dolomīta karjeru izstrāde sasniedza 2009. gadā, bet kopš 2010. gada statistika atkal uzrāda pakāpenisku apjomu pieaugumu, lai arī sasniegtas ir tikai 2/3 no izstrādes pirmskrīzes līmeņa. Uzņēmēju viedoklis ir – kritiens bija tik zems, ka no loģikas viedokļa vēl vairākus gadus paredzama stabila 5–10% izaugsme, taču piesardzību liek saglabāt dolomīta ražošanas nozares tieša atkarība no finansējuma pieejamības ceļu būvei.
Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem, valstī dolomīta ieguvi un pārstrādi šobrīd veic nepilni 20 uzņēmumi, kopā izmantojot 23 dolomīta atradnes, no tām sešas – valsts nozīmes (2011. g. dati).
SIA Saulkalne S prezidents Juris Seilis vērtē, ka kritiskākā situācija ir aiz muguras. Kopš 2011. gada ir sākušas normalizēties cenas, kas krīzē bijušas pat divreiz zemākas par pašizmaksu. Tas bija saistīts ar daudzu mazo karjeru nonākšanu finansiālās grūtībās un centieniem maksimāli ātri izpārdot visu, ko vēl iespējams. 2011. gadā, atjaunojoties cenām, jau varēja sākt strādāt ar nelielu peļņu, bet 2012. gads ir bijis vēl labāks – ar saprātīgu izaugsmi, ir atgriezusies veselīga konkurence, secina J. Seilis.
Tam piekrīt a/s Siguldas būvmeistars valdes priekšsēdētājs Jānis Libkovskis: konkurence nozarē pastāv kā jebkur citur, un neviens nopietns ražotājs nav gatavs piedāvāt produkciju zem pašizmaksas, kas vēl pirms 3–4 gadiem tirgū bijusi normāla parādība.