Viņš norādīja, ka pašreizējā brīdī klasiskais pieprasījuma un piedāvājuma princips cenu veidošanā šajās stratēģiskajās pozīcijās nedarbojas. «Proti, šīs cenas formējas kaut kādu citu globālu iemeslu pēc. Var atrast visvisādus argumentus un idejas, kāpēc tas tā notiek, bet pieprasījums un piedāvājums tas nav,» sacīja O. Karčevskis.
To, kāpēc ir mainījusies cena, skaidrojot veselas aģentūras – gan ka ir viesuļvētru sezonas sākums, gan ka tiek remontētas naftas ieguves platformas un pārstrādes rūpnīcas.
«Skaidri pateikt - «lūk, šis faktors ir galvenais», var, piemēram, jau tiešas karadarbības gadījumā, bet līdz tam tas ir tikai apraksts - ka šis vai tas cenu varētu ietekmēt. Cenas pilnā mērā izskaidrot mēs nevaram. Mēs tās varam tikai pieņemt,» sacīja Degvielas tirgotāju asociācijas prezidents.
Raksti par tēmu
Viņš atzina, ka tā esot ar jebkuru resursu. «Var, analizējot pārtikas cenas, skatīties, cik patērē vai nepatērē Indija, bet, kad iedziļinās, atklājas, ka šī ietekme nav tik viennozīmīga. Skaidrojumi ir skaidrojumi, bet iemesli notiekošajam ir citi, to ir daudz vairāk, un mums tie ir lielā mērā nezināmi,» norādīja O. Karčevskis.
Db.lv jau vēstīja, ka aizvadītajā nedēļā 95. markas benzīna cena pārsniedza viena lata robežu.
Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.