ASV vēlētāji ir izšķīrušies, un kļuvis zināms, ka par nākamo pasaules ietekmīgākās valsts galvu 70 gadu vecumā kļūs ASV Republikāņu partijas kandidāts Donalds Tramps. Finanšu tirgū D. Trampa ievēlēšana saistījusies ar pamatīgu pārsteigumu – pārsvarā pirms tam tika gaidīta Hilarijas Klintones uzvara, kas jau laikus tika ievērtēta dažādās finanšu aktīvu cenās, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.
Savukārt D. Trampa triumfs daudziem licis spēji pārskatīt agrākos pieņēmumus, kas tad attiecīgi nozīmē dažādu finanšu aktīvu cenu pārvērtēšanu. Tas arī nozīmē, ka mēslainē jāmet daudzas agrākās tā saucamās bāzes prognozes, kuru pamata scenārijs tomēr paredzēja ierastā kursa turpināšanos un H. Klintones prezidentūru.
Pamatā finanšu tirgū jārunā par lielāku neskaidrību, un daudzi ir nobažījušies, ka pēdējā laika notikumi (arī, piemēram, Brexit) skaidri iezīmē globalizācijas pagriešanos pretējā virzienā un to, ka mazināsies iniciatīva stutēt brīvo tirdzniecību. Ja tiktu noteiktas kādas papildu tirgošanās barjeras, drīzāk pat varētu būt gaidāms pretējais. TMS Brokers Izpētes nodaļas vadītājs Bartošs Savickis DB notikušo salīdzina ar «Brexit dežavū». «Līdz šim tirgus reakcija uz Trampa uzvaru ir izpaudusies kā riska apetītes mazināšanās, kas atgādina notikumus pēc Brexit balsojuma. Lielākā atšķirība ir ASV dolāra vājums. No G 10 valstu valūtām zaudētāju vidū bija arī Austrālijas un Kanādas dolāri. Mēs arī sagaidām tālāku jēnas cenas pieaugumu un eiro/ASV dolāra kustību augstākos līmeņos. Domājam, ka sekas varētu būt noturīgas,» spriež TMS Brokers eksperts.
B. Savickis arī skaidro: fakts, ka republikāņi pašlaik kontrolē ASV Kongresu, var nozīmēt, ka izdodas īstenot visai pretrunīgu politiku.
Visu rakstu Jāieceno neskaidrība lasiet 10. novembra laikrakstā Dienas Bizness.