Neraugoties uz to, ka investori ļoti jūtīgi uztvēruši iespēju, ka ekonomikas kvantitatīvās stimulēšanas apjomi ASV varētu tikt samazināti, pārkarsušajam ASV akciju tirgum pagājušajā nedēļā tā arī izdevās izvairīties no būtiska akciju cenu samazinājuma.
Piektdiena Volstrītā sākās samērā pesimistiski, ieguldītājiem sekojot iepriekšējās dienās notikušajai peļņas fiksācijai pēc aptuveni pusgadu ilga akciju cenu pieauguma, tomēr dienas beigās biržas tirgoņu noskaņojums kļuva ievērojami optimistiskāks un indeksam Dow Jones Industrial Average izdevās dienu noslēgt ar pieticīgu 0,06% vērtības pieaugumu.
Tikmēr plašā tirgus jeb 500 ASV lielāko kompāniju indeksa Standard & Poor’s 500 vērtība procentuālā izteiksmē šādā pašā apjomā samazinājās, savukārt indekss Nasdaq Composite, kur plašā klāstā ietvertas tehnoloģisko un farmaceitisko segmentu akcijas, saruka par 0,01%.
Kopumā nedēļas laikā šo ASV biržas indikatoru vērtības ASV samazinājās aptuveni par procentu, izņēmums ir Dow Jones, kura vērtība saruka aptuveni par 0,3%, apstājoties pie 15 303 punktu atzīmes.
Šonedēļ investoru uzmanība ASV varētu saasināties saistībā ar ceturtdien gaidāmajiem iknedēļas datiem par pirmējiem pieprasījumiem pēc bezdarbnieku pabalstiem, jauno pārrēķinu par ASV ekonomikas izaugsmi gada pirmajā ceturksnī, kā arī datiem par situāciju nekustamā īpašuma tirgū.
Savukārt piektdien paredzēts publicēt datus par ASV patērētāju ienākumiem un izdevumiem aprīli, kā arī informāciju par patērētāju uzticības indeksu maijā.
Ar aptuveni procentu vērtu kritumu pagājušā nedēļa noslēgusies Eiropas lielajiem indeksiem Londonas FTSE 100 un Frankfurtes biržas indeksam DAX. Savukārt iepriekš ar naudas drukājamās mašīnas aktīvi stimulētā Japānas akciju tirgus indeksa Nikkei 225 vērtība saruka apmēram par 3,5%, savukārt šodien šī biržas indikatora vērtība ir kritusies par 3,22% līdz 14 142 punktiem.