Cat S60 ir viens no pasaulē vislabāk nocietinātajiem viedtālruņiem, tas aprīkots ar unikālu termokameru
Viedtelefonu piedāvājumā ir patiešām maz ierīču, kas radikāli atšķirtos no visām pārējām un turklāt būtu paredzētas kādam specifiskam mērķim. Viens no retajiem šādiem sugas eksemplāriem ir jaunais Cat S60, kas ne vien izskatās pēc bruņumašīnas, bet arī ir aprīkots ar līdz šim tālruņos neredzētu tehnoloģiju – termokameru, kā arī dažām citām reti sastopamām iespējām. Amerikāņu celtniecības un zemes resursu ieguves tehnikas ražotāju korporācijas Caterpillar radītie Cat sērijas mobilie tālruņi jau kopš pirmsākumiem bijuši vizuāli atšķirīgi. Tie paredzēti cilvēkiem, kuri strādā skarbā vidē, tādēļ tālruņu stiprākā puse ir izturība. Tomēr iepriekš tehniskajiem parametriem netika pievērsta pārlieka uzmanība, bet S60 var palepoties ar tīri pieklājīgu aprīkojumu.
Dizains
Uzpūstā, nocietinātā korpusa dēļ Cat S60 nevar sajaukt ne ar vienu citu zīmolu. Tas ir 1,27 centimetrus biezs, kas ir gandrīz divreiz vairāk nekā citu ražotāju «slaidie» flagmaņi. Korpusu apskauj bieza metāliska līste un izskatās, ka 4,7 collu ekrāns ir iespiests tikai pašā tālruņa viducī. To apstiprina arī oficiālie dati – ekrāns aizņem tikai 56,1% no ierīces fasādes. Skarbo tēlu mazliet pabojā vien aizmugure, kuru klāj plāns plastmasas vāks ar pītu reljefu. Pasitot pa to ar pirkstu, var just, ka apakšā ir tukšums. Arī skaļi atskaņojot mūziku, vāks vibrē, radot tukšas mucas efektu.
Kā jau var noprast, tālrunis ir īsts klucis. Ar plaukstu to aptvert var, taču biezuma un 225 gramu svara dēļ tas izstiepj kabatu un arī ilgstoši turēt Cat S60 pie auss ir visai nogurdinoši. Nav viegli iztēloties šādu aparātu smalkas dāmas rokās.
Un arī nevajag. Šis tālrunis ir paredzēts celtniecības objektos, mežā, dabas resursu ieguves vietās strādājošajiem un ekstremālas izklaides cienītājiem.
Izturība
Ražotājs apgalvo, ka tas spēj pārciest kritienu no 1,8 metru augstuma, un tam var ticēt. Izmēģinājumu laikā tālrunis daudzas reizes apzināti tika «lidināts» aptuveni no šāda augstuma un necieta. Jāatzīst gan, ka tas vienmēr krita uz līdzenas virsmas – dēļiem, flīzēm un lamināta, jo var puslīdz droši prognozēt, ka uz asfalta vai sīkiem akmentiņiem neglābjami būtu iedzīvojies sīkās skrambās.
Cat S60 šobrīd ir vislabāk pret ūdeni nodrošinātais tālrunis mūsu tirgū un varbūt pat visā pasaulē. Normālā režīmā tam nekaitēs iekrišana divus metrus dziļā ūdenstilpnē. Bet, ja vēlaties ienirt vēl dziļāk, priekšpusē pie skaļruņiem jāpārslēdz divi slēdži no atzīmes 2 m uz 5 m, un varēsiet stundu kopā ar tālruni «pērties» pa ūdeni pat piecu metru dziļumā. Ar sīko, grūti satveramo un ar piepūli pārvirzāmo slēdžu pārbīdīšanu skaļruņu dobumi tiek noslēgti ar speciālu vāku. Pēc izniršanas tie jāpārslēdz atpakaļ uz 2m atzīmi, citādi telefonsarunas skaņa būs stipri klusināta.
Tālrunis automātiski pamana, ka ir pabijis ūdenī, un pats piedāvā aktivizēt žāvēšanas režīmu. Tas izpaužas kā dažādu spēcīgu skaņu kokteilis, kas liek skaļruņiem vibrēt un tādējādi ātrāk atbrīvoties no mitruma.
Jāpiebilst, ka Cat S60 arī atbilst militārajam standartam 810G, kas nozīmē, ka tas iztur arī sāli, vibrācijas, saules starojumu un strauju temperatūras maiņu.
Veiktspēja
Šis tālrunis no daudziem nocietinātajiem līdziniekiem atšķiras ar pieklājīgiem tehniskajiem parametriem. Tam ir astoņu kodolu Qualcomm Snapdragon 617.sērijas procesors ar četriem 1,5 GHz un četriem 1,2GHz kodoliem, kā arī 3GB operatīvā atmiņa. Veiktspējas testos tas var konkurēt ar aizpērnā gada flagmaņiem, taču ikdienas darbam pilnīgi pietiek. Tas tiek galā arī ar spēlēm un pat pēc stundām ilgas video skatīšanās tikpat kā nesasilst.
1280x720 pikseļu izšķirtspēja ar pikseļu blīvumu 312 uz vienu collu ir apmierinoša, un displejs ir pietiekami gaišs. Video tajā izskatās labi, un fotogrāfijās graudi «iezogas» tikai maksimālā palielinājumā. Toties taupīgais procesors un ekrāns kombinācijā ar 3800 miliampērstundu akumulatoru uzrāda ļoti iepriecinošus ilgdarbības rezultātus. Ar vienu uzlādi tālrunis spēj kalpot pat pilnas divas dienas.
Tālrunī var ievietot vai nu divas SIM kartes, vai arī vienu SIM un vienu līdz 200GB ietilpīgu micro SD atmiņas karti, kas papildinās iebūvētos 32GB.
Īpašās iezīmes
Neapšaubāmi galvenā Cat S60 pievienotā vērtība ir Flir termokamera. Tā darbojas kopā ar parasto 13 megapikseļu kameru, uzrādot apkārtējās vides objektu siltumu. Lietotājs pats var izvēlēties, kādās krāsās temperatūra tiks attēlota, bet standarta variantā siltākās vietas ir dzeltenas, aukstākās – zilas. Tā kā abas kameras darbojas kopā, visiem objektiem un arī dzīvām būtnēm tiek uzrādītas stingras kontūras, kas pat ļauj identificēt katru personu pēc sejas. Ekrāna labajā malā ir termometra skala, kas rāda tobrīd kadrā esošo objektu augstāko un zemāko temperatūru, tādējādi ļaujot gūt priekšstatu par siltuma atšķirībām.
Kamera diezgan precīzi darbojas līdz pat 20 metru attālumam. Tā labi parāda, piemēram, kurš maizes kukulis veikalā ir siltāks, kurš auto nesen braucis un kurā vietā dators sakarst visvairāk. Diemžēl cauri sienām ar to var «paraudzīties» tikai tad, ja paslēpto objektu temperatūra būtiski atšķiras no sienas temperatūras. Piemēram, dzīvoklī aiz sienas var sameklēt vien karstā ūdens cauruli, bet aiz saulē sakarsuša žoga dzīvnieka siluetu neredz.
Interesanta un kā strādniekiem, tā piedzīvojumu meklētājiem noderīga lieta ir SOS poga. Tā dod iespēju laikus sagatavot īsziņas tekstu un norādīt, kam SOS signāls tiks sūtīts. Nonākot grūtībās, jāatver pogu aizsedzošais vāciņš, dažas sekundes jāpatur nospiests taustiņš, un telefons aizsūtīs adresātam ne vien palīgā saucienu, bet arī kartes fragmentu ar precīzu cietušā atrašanās vietu. Šī funkcija var izrādīties ļoti noderīga pat sēņotājiem.
Secinājums
Cat S60 ir liels, smags un vidusmēra lietotājam neparocīgs tālrunis, taču mērķauditorijā tas varētu kļūt ļoti iecienīts. Ūdens un trieciena izturība, termokamera un SOS poga ir vienkārši graujoša kombinācija, kādu šobrīd nespēj piedāvāt neviens cits tālrunis. Būvdarbos, mežizstrādē, autoremontā un tamlīdzīgās sfērās strādājošajiem būs jāpiepūlas, lai atrastu cienīgu konkurentu Cat S60, un tas noderēs arī visiem tiem, kuri pārāk bieži sasit savus viedtālruņus.
VĒRTĒJUMS
Cat S60
Plusi
+ Militāriem standartiem atbilstoša izturība
+ Precīzi strādājoša termokamera
+ Ar vienu pieskārienu var nosūtīt SOS signālu un karti ar atrašanās vietu
Mīnusi
– Neparocīgs izmērs
– Grūti pārslēdzami slēdži skaļruņu aizsardzībai no ūdens
– Aizdomīgas kvalitātes aizmugurējais vāks
Dizains 7
Ērtums 6
Funkcionalitāte 9
Cenas un kvalitātes atbilstība 8
Kur nopirkt Cat S60?
To var iegādāties arī Lattelecom interneta veikalā
www.lattelecomveikals.lv/CAT-S60.html. Piesakoties tālrunim tagad, pirmie pasūtītāji to saņems jau septembra sākumā.
Sadarbībā ar Lattelecom
#2/4
DeWalt MD501
Viens no retajiem tiešajiem konkurentiem. DeWalt MD501 ir piecu collu HD izšķirtspējas ekrāns, četru kodolu procesors ar 1,3GHz takts frekvenci, 2GB operatīvā atmiņa un papildināma 16GB iebūvētā atmiņa. Trieciendrošajam tālrunim ar Android operētājsistēmu ir 13 megapikseļu fotokamera un tajā var ievietot divas SIM kartes. Ierīce sver 245 gramus un maksā ap 670 eiro.
#3/4
Getnord Onyx
Nocietinātajam, militārajam standartam atbilstošajam Android viedtālrunim ir 4,5 collu skārienjutīgs ekrāns ar 480x800 pikseļu izšķirtspēju, 4 kodolu procesors un 8GB iebūvētā atmiņa, ko var papildināt ar vēl 32GB. 270 gramu smagajā telefonā var ievietot divas SIM kartes, tajā iebūvēta 8 megapikseļu fotokamera. Cena ap
400 eiro.
#4/4
Samsung Galaxy Xcover 3
Joprojām jaunākais no Samsung nocietināto tālruņu Xcover sērijas, lai arī prezentēts pirms vairāk nekā gada. Tam ir 4,5 collu 480x800 pikseļu izšķirtspējas ekrāns, četru kodolu procesors, papildināma 8GB iebūvētā atmiņa, 5 megapikseļu fotokamera un
Android operētājsistēma. Ierīce sver
154 gramus un maksā ap
240 eiro.