Pamēģiniet ieminēties, ka no rītdienas pārstājat ēst brokastis un ka vispār brokastis ir kaitīgas! Pār jums garantēti nolīs kategorisku viedokļu žļurga, kas sāksies ar labi domāta teiciena piesaukšanu par to, ka no rīta ēd kā karalis.... un beigsies ar iebildumus nepieņemošu zinātnisku pētījumu atreferēšanu.
Jā, mēs jau esam apraduši, ka vienu dienu viena ēdmaņa ir slikta, bet otru dienu to pasludina par superēdienu, tomēr attiecībā uz brokastīm vienprātība ir bijusi diezgan pārliecinoša – brokastis ir jāēd.
Tomēr, ja nu tas viss ir tikai mīts, vismaz pa daļai?
Klīniskās bioķīmijas profesors Terencs Kīlijs (Terence Kealey) brokastis nav ēdis jau gandrīz deviņus gadus. Kad viņam diagnosticēja 2. tipa diabētu, viņš sāka ievērot vairākas lietas, piemēram, cik neparasti augsts bija viņa glikozes līmenis asinīs pēc brokastu ieturēšanas. Ja viņš pagaidīja līdz pusdienām, viņa glikozes līmenis bija normāls. Tā nu aizsākās viņa misija izpētīt «brokastu glorifikāciju», kas rezultējusies nesen publicētajā grāmatā Breakfast is a Dangerous Meal (Brokastis ir bīstama ēdienreize).
«Daži cilvēki uzskata mani par traku,» T.Kīlijs saka intervijā britu laikrakstam The Times. «Tomēr pēc gadiem desmit brokastu ēšana būs tikpat sociāli nepieņemama kā cigarešu smēķēšana un visi zinās, ka brokastis ir vienkārši bīstamas.»
Tomēr ir starpība, vai no rīta apēd olu vai brokastpārslu porciju. Kīlijprāt, sliktāku variantu par pēdējo ir grūti iedomāties, bet tiem, kam ar veselību un svaru ir viss kārtībā un kam ir bailes nomirt badā, viņš iesaka no rītiem paknibināties ar olu vai siera gabalu.
Visu rakstu Brokastot vai tomēr ne lasiet 20. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.