Šodien Ziemeļjūras jēlnaftas Brent nākamā mēneša kontrakta cena saruka līdz 108,6 ASV dolāru par barelu atzīmei. Tiesa gan, naftas cenu augstos līmeņos turpina uzturēt politiskā spriedze tuvo Austrumu reģionā.
Šis nedēļas sākumā melnā zelta cenai gan lika nedaudz samazināties Ķīnas ekonomikas dati. Pasaules otra lielākā naftas patērētājvalsts IKP šā gada otrajā ceturksnī izrādījās pieaudzis par 7,5%. Šā gada pirmajā ceturksnī Ķīnas ekonomika pieauga straujāk – par 7,7%.
«Tirgū valda zināms atvieglojums, jo dati nebija sliktāki par prognozēm. Tiesa gan, šie dati tāpat liecina par Ķīnas ekonomiskās izaugsmes bremzēšanos,» Reuters komentē CMC Markets analītiķi.
Naftas cenu augstos līmeņos gan notur notikumi Tuvajos Austrumos. Investori uzmanību pievērsuši varas režīma maiņai Ēģiptē. Tāpat Izraēlas prezidents Benjamins Netanjahu paziņojis, ka Irāna tuvojas Izraēlas nospraustajai «sarkanajai līnijai» tās kodolprogrammas sakarā.
«Ir tikai viens ceļš mierīgi atturēt Irānu no atombumbu iegūšanas - un tas ir skaidras sarkanās līnijas noteikšana Irānas kodolieroču programmai,» agrāk ziņojis B. Netanjahu. «Sarkanā līnija jānosaka Irānas urāna bagātināšanas programmai, jo šīs bagātināšanas objekti ir vienīgi kodolobjekti, kurus mēs varam noteikti redzēt un vērsties pret tiem. Sarkanās līnijas neved uz karu, sarkanās līnijas novērš karu. Nekas nevar apdraudēt pasauli vairāk, kā ar kodolieročiem bruņota Irāna,» norāda Izraēlas premjers.
Irāna uzstāj, ka tā urāna bagātināšanu veic saskaņā ar starptautiskajām tiesībām un dara to civiliem mērķiem, piemēram, enerģijas ražošanai un medicīnai.