Jaunākais izdevums

Bojāgājušo skaits Losandželosas ugunsgrēkos pieaudzis līdz 24, bet vēl 16 cilvēki pazuduši bez vēsts, svētdien (pirmdienas rītā pēc Latvijas laika) pavēstīja amatpersonas.

16 nāves gadījumi saistīti ar Ītonas ugunsgrēku pie Pasadīnas, bet astoņi - ar Paliseidsas ugunsgrēku Pasifikpaliseidsas apgabalā.

Losandželosas reģionā kopš 7.janvāra plosās vairāki savvaļas ugunsgrēki, bet šie divi ir vispostošākie.

Ugunsgrēkos nopostītas vai bojātas 12 300 ēku.

Šīs nedēļas pirmajā pusē Losandželosā un apkārtnē gaidāms spēcīgs vējš, kas veicina liesmu izplatīšanos, liecina meteorologu prognozes.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Losandželosā, kur turpina plosīties savvaļas ugunsgrēki, iznīcinot dzīvojamos rajonus un liekot tūkstošiem cilvēku pamest savas mājas, bojāgājušo skaits pieaudzis līdz desmit, paziņoja vietējās amatpersonas.

Ugunsgrēku dzēšanā iesaistīti helikopteri, taču vēji, kas iepriekš nedaudz pierima, ir atgriezušies un reģistrēti jauni ugunsgrēki.

Plašākais ugunsgrēks nopostījis luksusa Pasifikpaliseidsas rajonu Santamonikas kalnos, kas ir rajons ar miljoniem dolāru vērtiem mājokļiem. Ugunsgrēks izcēlās otrdienas rītā un ir plosījies gandrīz 8800 hektāru platībā. Ugunsdzēsēji paziņoja, ka liesmas tiek kontrolētas 6% ugunsgrēka perimetra, neļaujot tām izplatīties tālāk.

Vēl viens plašs ugunsgrēks plosās Altadinas apkārtnē, uz ziemeļiem no Losandželosas. Tur liesmas izpletušās 5544 hektāru platībā.

Jauni ugunsgrēki ceturtdienas vakarā izcēlušies pie Kalabasas un Hidenhilsas, kur dzīvo tādas slavenības kā Kima Kardašjana. Šis ugunsgrēks strauji pārņēma gandrīz 405 hektāru platību. Evakuēto cilvēku skaits pārsniedz 180 000.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien tiks atklātas Parīzes vasaras olimpiskās spēles.

Atklāšanas ceremonija Parīzē sāksies plkst.20.30 pēc Latvijas laika, tiešraidē to translējot Latvijas Televīzijai (LTV) un un portālam "Lsm.lv".

Valstu parāde Sēnas upē sāksies pie Austerlicas tilta un noslēgsies Trokadero laukumā, to vairāk nekā sešu kilometru garumā vērojot vairāk nekā 300 000 skatītāju, no kuriem vairāk nekā 200 000 skatītāju par vietām nav jāmaksā.

Atklāšanas ceremonijā piedalīsies apmēram 10 500 atlētu no 204 valstu olimpiskajām komitejām.

Latvijas delegācijas karognesēji būs pludmales volejboliste Tīna Laura Graudiņa un 3x3 basketbola izlases spēlētājs, olimpiskais čempions Nauris Miezis.

Klātienē ceremoniju vēros arī Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Režisora Ginta Zilbaloža animācijas filma "Straume" jeb "Flow" ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Losandželosā ieguvusi Latvijas vēsturē pirmo "Oskaru", uzvarot kategorijā "Labākā pilnmetrāžas animācijas filma".

"Straume" bija nominēta arī kategorijā "Labākā ārvalstu filma", bet šo balvu neieguva. Šajā kategorijā "Oskaru" ieguva Brazīlijas filma "I’m Still Here".

Saņemot balvu, Zilbalodis pateicās savai ģimenei, komandai, savam kaķim un sunim un atgādināja visiem mums, ka mēs atrodamies vienā laivā un mums ir jāpārvar domstarpības un jāsadarbojas.

"Ceru, ka šī balva atvērs durvis neatkarīgajiem animācijas filmu veidotājiem visā pasaulē. Šī ir pirmā reize, kad filma no Latvijas tikusi nominēta, tas mums nozīmē ļoti daudz. Esam ļoti iedvesmoti un ceram drīz šeit atgriezties," sacīja Zilbalodis.

Sarunā ar žurnālistiem uzreiz pēc balvas saņemšanas viņš teica, ka ir ļoti pateicīgs un arī ļoti vēlas atgriezties mājās. "Ļoti ilgojos pēc Latvijas un nevaru sagaidīt, kad varēšu taisīt nākamo filmu," atklāja Zilablodis.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV kino industrijas uzņēmumi ir ieinteresēti uzzināt vairāk par Latviju un ieraudzīt klātienē, kādu atbalstu mēs varam piedāvāt filmu uzņemšanai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja kultūras ministre Agnese Lāce (P).

Stāstot par to, kā gājis Losandželosā, kurp ministre pagājušajā nedēļā bija devusies komandējumā gan uz "Oskaru" pasniegšanas ceremoniju, gan arī tikties ar "Netflix" un citiem kino industrijas pārstāvjiem, Lāce informēja, ka tā bija lieliska iespēja izmantot kultūras diplomātiju, lai popularizētu ne tikai kino nozari, bet arī Latvijas tēlu kopumā.

Jau plānojot vizīti, ministre bijusi saziņā ar Latvijas vēstniecību ASV, kura šogad ir iecerējusi vairākas norises kino nozares izcelšanai. "Šie kontakti, kurus uzsāku veidot, esot Losandželosā, gan ļaus uzaicināt dažādus filmu uzņēmumus uz Latviju un iepazīstināt viņus ar kino nozari, gan arī iesaistīt viņus citās norisēs, kuras organizēs, piemēram, vēstniecība ASV," klāstīja Lāce.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaulē lielākā kafejnīcu tīkla "Starbucks" darbinieki piektdien trīs ASV pilsētās sāks streiku, cenšoties panākt algu palielinājumus.

Arodbiedrība "Starbucks Workers United" norāda, ka streiks sākotnēji ietekmēs kafejnīcas Losandželosā, Čikāgā un Sietlā, un to paredzēts turpināt līdz otrdienai, aptverot arī citas kafejnīcas.

Arodbiedrība skaidro, ka mēnešiem ilgas sarunas ar "Starbucks" vadību par algu palielināšanu un darba nosacījumu uzlabošanu nav nesušas panākumus.

Streiks tiek rīkots laikā, kad "Starbucks" saskarās ar tirdzniecības apjoma kritumu tā nozīmīgākajos tirgos.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Norvēģijas aviokompānija "Norse Atlantic Airways" nomās telpas biroju centrā "Novira Plaza", informē nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas "Colliers Baltic" pārstāvji.

Zemo izmaksu tālsatiksmes pārvadātājs, kas piedāvā pieejamus transatlantiskos lidojumus ar moderniem, degvielu taupošiem Dreamliners, lidsabiedrība Norse Atlantic Airways ir iekārtojusi 720 m² biroja telpas Novira Plaza ēkas 3.stāvā.

Šī partnerība ir vēl viens pavērsiens biroju kompleksam Novira Plaza, tādējādi turpinot piesaistīt ievērojamus starptautiskus uzņēmumus.

Norse Atlantic Airways lēmums uzsākt darbību biroju kompleksā Novira Plaza izceļ tās apņemšanos piesaistīt labākos talantus, nodrošināt izcilu pieejamību un pieņemt efektīvus un elastīgus darba telpas risinājumus. Lidsabiedrība jau ir uzsākusi darbību pagaidu, lietošanai gatavā birojā 2025. gada janvārī, un pēc būvniecības pabeigšanas 2025. gada vasarā plāno pārcelties uz paplašinātām telpām.

Transports un loģistika

Norse Atlantic Airways plāno piedāvāt lidojumus maršrutā Rīga-Ņujorka

Db.lv,10.02.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aviokompānija "Norse Atlantic Airways" nākotnē plāno nodrošināt reisus maršrutā Rīga-Ņujorka, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Pirmdien, 10.februārī, tikšanās laikā ar ekonomikas ministru Viktoru Valaini (ZZS) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktori Ievu Jāgeri, "Norse Atlantic Airways" dibinātājs un izpilddirektors Bjorns Tore Larsens paziņoja par uzņēmuma paplašināšanās plāniem Latvijā, tostarp ilgtermiņa mērķi sākt transatlantiskos lidojumus no Rīgas uz ASV.

Aviokompānijas pārstāvji norāda, ka reiss Rīga-Ņujorka ir daļa no aviokompānijas ilgtermiņa vīzijas. Tomēr, lai tas kļūtu par realitāti, ir jāizpildās vairākiem priekšnoteikumiem. Viens no šādiem priekšnoteikumiem ir laba sadarbība ar partneriem Latvijā un Baltijas valstīs.

Vienlaikus aviokompānijas pārstāvji informē, ka "Norse Atlantic Airways" Latvijā izveidojusi operāciju vadības centru. Operāciju vadības centrs nodrošinās lidojumu plānošanu, apkalpes grafiku izstrādi un tiešsaistes komunikāciju ar pilotiem, dispečeriem un citām dienesta komandām, lai pārvaldītu izmaiņas un nodrošinātu drošas un efektīvas operācijas.

Sports

Nododot olimpisko karogu Losandželosai, svinīgi noslēgtas 33. Vasaras olimpiskās spēles

LETA/AFP,12.08.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nododot olimpisko karogu 2028.gada olimpisko spēļu mājvietai Losandželosai, svētdien Parīzē svinīgā ceremonijā tika noslēgtas 33. Vasaras olimpiskās spēles.

Latvijas karogu noslēguma ceremonijā Parīzes stadionā "Stade de France" nesa BMX frīstaila sportists Ernests Zēbolds un sprintere Gunta Vaičule. Francijas karogu nesa regbists Antuāns Dipons un ASV - peldētāja Keitija Ledeki.

Pēc olimpisko spēļu organizācijas komitejas vadītāja Tonī Estangē runas Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs atzīmēja, ka vairāk nekā puse planētas iedzīvotāju sekoja līdzi Parīzes olimpiskajām spēlēm, un nosauca spēles par "sensacionālām".

Kopš 1920.gada spēlēm notiek olimpiskā karoga nodošana nākamo spēļu rīkotājiem, un, izskanot olimpiskajai himnai, olimpiskais karogs tika nolaists, to Parīzes pilsētas galvai Annai Idalgo ar Baha starpniecību nododot Losandželosas mērei Karenai Basai, bet pēc tam to saņemot amerikāņu aktierim Tomam Krūzam.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Trešdien, 5.martā, plkst.23 Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, notiks animācijas filmas "Straume" režisora Ginta Zilbaloža un komandas sagaidīšana no prestižās "Oskaru" balvas pasniegšanas ceremonijas, informē Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Uz sagaidīšanas pasākumu aicināti galvaspilsētas iedzīvotāji un viesi.

Kā ziņots, "Straume" jeb "Flow" ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Losandželosā ieguva Latvijas vēsturē pirmo "Oskaru", uzvarot kategorijā "Labākā pilnmetrāžas animācijas filma". "Straume" bija nominēta arī kategorijā "Labākā ārvalstu filma".

Saņemot balvu, Zilbalodis pateicās savai ģimenei, komandai, savam kaķim un sunim un atgādināja visiem mums, ka mēs atrodamies vienā laivā un mums ir jāpārvar domstarpības un jāsadarbojas.

Animācijas filma "Straume" ir 3D animācijas tehnikā veidots stāsts par individuālistu Kaķi, kurš lielu plūdu laikā spiests pamest mājas un patverties nelielā laivā kopā ar citiem dzīvniekiem. Lai izdzīvotu jaunajā un cilvēku neapdzīvotajā pasaulē, Kaķim jāmaina savi paradumi un jāsadarbojas ar Suni, Kapibaru, Lemuru un Putnu.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Postošo Kalifornijas ugunsgrēku dēļ ASV Kinoakadēmijas balvas jeb "Oskara" nomināciju paziņošana pārcelta no 17.janvāra uz 19.janvāri.

Balsošana, kurā piedalās gandrīz 10 000 Kinoakadēmijas locekļu, sākās 8.janvārī. Sākotnēji bija paredzēts, ka balsošana noslēgsies 12.janvārī, bet ugunsgrēku dēļ tā pagarināta līdz 14.janvārim.

Balvu pasniegšanas ceremonija plānota 2.martā.

Kā jau ziņots, latviešu režisora Ginta Zilbaloža filma "Straume" iekļuvusi 15 filmu vidū, kas pretendē uz labākās ārzemju filmas "Oskara" nomināciju.

Vairākos Losandželosas apkārtnes rajonos kopš otrdienas plosās plaši savvaļas ugunsgrēki, kuros gājuši bojā vismaz pieci cilvēki un aizdegušās vairāk nekā 1500 ēku. To dēļ vairāk nekā 100 000 cilvēku bijuši spiesti atstāt savas mājas.

Ugunsgrēku dēļ pārcelti arī vairāki citi kino industrijas pasākumi.

Transports un loģistika

Papildināta - Lietuvā nogāžoties DHL lidmašīnai, viens bojāgājušais

LETA/LRT/DELFI.LT/BNS/AP,25.11.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Netālu no Viļņas lidostas pirmdien līdzās dzīvojamai ēkai avarējusi Vācijas loģistikas uzņēmuma DHL transportlidmašīna, un gājis bojā viens no tās apkalpes locekļiem, paziņojušas Lietuvas amatpersonas.

Lidmašīna nogāzusies ap pussešiem rītā.

Lidmašīnā, kas bija ieradusies no Leipcigas Vācijā un gatavojās nolaisties Viļņā, atradušies četri cilvēki, tai skaitā divi piloti. Viens no pilotiem gājis bojā, bet vēl viens no lidmašīnā esošajiem cilvēkiem ievainots.

Pēc Lietuvas amatpersonu teiktā, lidmašīna nokritusi un slīdējusi pa zemi vairākus simtus metru, līdz apstājusies līdzās divstāvu dzīvojamai ēkai, to aizķerot. Ēka aizdegusies, taču ugunsgrēks lokalizēts. No mājas evakuēti 12 cilvēki, un nav ziņu, ka no viņiem kāds būtu cietis.

DHL šo lidmašīnu nomā no Spānijas aviokompānijas "Swiftair". Aģentūra AP ziņo, ka tā bijusi 32 gadus veca lidmašīna "Boeing 737", tomēr kravas lidmašīnām šāds vecums nav neparasts.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vācijas loģistikas uzņēmuma DHL kompānija Lietuvā "DHL Lietuva" nekomentē iespējamos iemeslus, kādēļ pirmdienas rītā Viļņā avarēja kompānijas nolīgta lidmašīna.

"DHL Lietuva" preses pārstāv Aušra Rutkauskiene teica, ka "pašlaik varam tikai apstiprināt, ka šodien ap plkst.5.30 DHL līgumpartneres "Swiftair" lidmašīna, kas lidoja no Leipcigas lidostu uz Viļņas lidostu, veica piespiedu nolaišanos apmēram kilometru no lidostas".

"Negadījuma iemesls pagaidām nav zināms, un notiek izmeklēšana," viņa piebilda.

"DHL Lietuva" pārstāve stāstīja, ka lidmašīnā bijusi ierasta krava ar precēm, kādas tiek pārvadātas katru dienu.

"Mums nav informācijas par kaut ko, kas varētu radīt aizdomas. Tās bija ierastas importa preces, kādas mēs pārvadājam katru dienu," klāstīja Rutkauskiene, piebilstot, ka kompānija neiesaistīsies spekulācijās par iespējamiem avārijas cēloņiem, balstoties uz neapstiprinātu informāciju.