Vietējie iedzīvotāji un arī tūristi aizvien biežāk izvēlas apmeklēt Rīgai tik tuvo Vecāķu pludmali un līdz ar to arī Vecāķu centrālo – Pludmales – ielu, tomēr uzņēmēji norāda uz neattīstīto infrastruktūru, kas liedz piesaistīt vēl vairāk atpūtnieku, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Ar vilcienu Rīga–Carnikava–Saulkrasti–Skulte brauciens no Rīgas stacijas līdz pieturai Vecāķi ilgst 15 minūtes, bet brauciens ar automašīnu no pilsētas centra aizņem aptuveni pusstundu. Saulainās vasaras dienās no vilciena Vecāķu stacijā izbirst vesels bars atpūtnieku, kas, apbruņojušies ar somām, saulessargiem, piepūšamajiem riņķiem un citām nepieciešamajām lietām, bērnu priecīgo smieklu pavadīti, dodas pa Pludmales ielu, lai nokļūtu līdz platākajai pludmalei Baltijā. Pludmales iela stiepjas no pašas dzelzceļa stacijas līdz jūrai, un tās abās pusēs izvietojušās kafejnīcas un restorāniņi, kur izsalkumu un slāpes veldzē gan atpūtnieki, gan vietējie iedzīvotāji.
Vecāķi kā kūrorts ir radies 19. un 20. gadsimta mijā. «19. gadsimta beigās Rīgas iedzīvotāju skaits strauji pieaug, bet atpūtas vietu nav pārāk daudz. Parki? Garlaicīgi un banāli. Gribas pie jūras. Rīgas jūrmalā adatai nav kur nokrist, bet dvēsele prasa mieru, idilli, romantiku. To visu nākamā kūrorta piekrastē atrada latviešu rūpnieks un mecenāts Augusts Dombrovskis. Viņš dzīvoja netālu – Vecmīlgrāvī – un 1897. gadā sarīkoja ekskursiju uz Vecāķiem. Uzaicināja citus rūpniekus – Andri Dombrovski, Jāni Kaupiņu. Visiem šī vieta iepatikās. Vecāķu mežs tolaik piederēja Krievijas valdībai, un pēc atļaujas būvēties Augusts Dombrovskis vērsās Pēterburgā – pie lauksaimniecības ministra. Atļauja tika saņemta nākamajā gadā. 1898. gadā jaunajā kūrortā jau bija 30 vasarnīcu. Sākumā gruntsgabalus iznomāja uz laiku no 10 līdz 99 gadiem. 1908. gadā Vecāķos bija divas mūra un 26 koka mājas, kurās vasarā atpūtās 300 viesu,» tā savā grāmatā Rīgas kūrorts Vecāķi raksta Iļja Dimenšteins, Ilona Jahimoviča, kuri ir Vecāķu biedrības dibinātāji, kas šobrīd aktīvi nodarbojas ar šīs vietas attīstību
Visu rakstu Svaigs gaiss un nostalģija lasiet 22. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.
#26/39
Šogad durvis vēris restorāniņš, kuram vēl izkārtnes nav, bet nosaukums ir Vecāķu promenāde
#27/39
Tajā saimnieko divas dāmas Olga Bonča-Brujeviča, Jeļena Kizilova un atraktīvais pavārs Pauls Kišuro