Baltijas tirgū no šodienas sāk darboties jauna tirgus uzturētāju programma, kas paredzēta likviditātes palielināšanai. Lai rosinātu biedrus iesaistīties šajā brīvprātīgajā programmā, NASDAQ OMX vērtspapīru biržas Tallinā, Rīgā un Viļņā piedāvā biedriem 40% atlaidi tirdzniecības maksām.
Tirgus uzturētāju programmas nosacacījumi paredz, ka NASDAQ OMX Baltijas tirgus biedram – bankai vai brokeru sabiedrībai, kas darbojas kā tirgus uzturētājs – jāuztur konkrētajām akcijām pirkšanas un pārdošanas uzdevumi vismaz 3000 eiro vērtībā tirdzniecības sesijas uzsākšanas un slēgšanas izsolēs un 85% no tirdzniecības laika. Tā investoriem tiks nodrošināta iespēja iegādāties, kā arī pārdot akcijas par iespējami mazāku cenu svārstību. Turklāt visas tirdzniecības sesijas laikā akcijām būs pietiekams piedāvājums un pieprasījums.
Pēc biržas informācijas, pirmais biedrs – LHV Pank – jau pieteicies jaunajai tirgus uztrurētāju programmai.
Tirgus uzturētāju programma arī paredz, ka cena pirkšanas un pārdošanas uzdevumos nedrīkst atšķirties vairāk kā par 2,5%. Ja biedrs apņemas uzturēt tirgu vismaz trijām akcijām, tam ir tiesības uz tirdzniecības maksas atlaidēm par darījumiem ar akcijām konkrētajā tirgū.
No 1. jūlija visās Baltijas biržās ir noteikta vienota 0,035% mainīgā tirdzniecības maksa biedriem par automātiski savietotiem darījumiem ar kapitāla vērtspapīriem (līdz šim par NASDAQ OMX Riga un NASDAQ OMX Vilnius kotētajām akcijām tā bija 0,045%, bet par NASDAQ OMX Tallinn kotētajām akcijām tā bija 0,015%).
Tirgus uzturētāju programmas un vienotas tirdzniecības maksas ieviešana ir vēl viens solis ceļā uz vienotu NASDAQ OMX Baltijas tirgu, tādējādi Baltijas reģionu padarot pieejamāku un pievilcīgāku gan institucionālajiem, gan privātajiem investoriem. NASDAQ OMX Tallinn, NASDAQ OMX Riga un NASDAQ OMX Vilnius līdz šim jau ir ieviesušas kopīgu tirdzniecības sistēmu INET, kas paredzēta kapitāla vērtspapīru tirdzniecībai, fiksēta ienākumu vērtspapīru tirdzniecībai. Izsoļu organizēšanai ir ieviesta kopīga tirdzniecības sistēma Genium INET, ir saskaņoti tirdzniecības noteikumi, prasības biedriem, izveidots vienots Baltijas vērtspapīru saraksts, indeksi un Baltijas fondu centrs – tiešsaistes datubāzi, kurā investori var salīdzināt fondus, ko piedāvā fondu pārvaldnieki no Baltijas valstīm.