No nākamā gada, saņemot atļaujas 15 dažādos valsts pakalpojumos, ierēdņu klusēšana būs uztverama kā piekrišana.
«Klusēšanas-piekrišanas» princips paredz – ja noteiktajā termiņā nav saņemta atbildīgās iestādes atbilde uz atļaujas pieteikumu, uzskatāms, ka atļauja komersantam ir piešķirta un tas var sākt sniegt paredzēto pakalpojumu. Valdība apstiprinājusi plānu šī principa ieviešanai. Ekonomikas ministrijas piedāvājumā sākotnēji «klusēšanas-piekrišanas» princips tiks ieviests 15 pakalpojumos, piemēram, elektroenerģijas un siltumenerģijas tirdzniecībā, tūrisma pakalpojumos, detektīvdarbības veikšanā, transportlīdzekļu vadītāju apmācībā, kā arī zvērinātu revidentu komercsabiedrības licences izsniegšanā, transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecībā u.c. Pakalpojumi izvēlēti atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai, kas arī paredz ieviest «klusēšanas-piekrišanas» principu.
Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts gan sola, ka 15 pakalpojumi ir tikai sākums, pēc pilotprojekta izvērtēšanas «klusēšanas-piekrišanas» principu varētu ieviest vēl vairākos desmitos pakalpojumu.
«Ar šo principu tiek nošauti divi zaķi uzreiz – ieviesta direktīva un samazināts administratīvais slogs,» secināja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Politikas daļas vadītājs Jānis Butkevičs. Uzņēmēji «klusēšanas-piekrišanas» principa ieviešanu 15 pakalpojumos uztver kā pilotprojektu, viņš skaidroja, paužot cerību, ka nākotnē pakalpojumu skaits pieaugs, turklāt šis princips būtu jāievieš arī pašvaldību pakalpojumos.