Iecerēts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) būs jāsagatavo Lobēšanas likums, paredz Ministru kabineta komitejas apstiprinātā koncepcija Informācijas par lobētājiem publiskās pieejamības nodrošināšana.
Tomēr KNAB būs jāņem vērā Tieslietu ministrijas iebildumi, nodrošinot atklātības principa ieviešanu. Likumā tiktu definēts lobētājs un noteikta robeža lobēšanas legālajām aktivitātēm. KNAB definē lobēšanu kā apzinātu komunikāciju ar publiskās varas subjektiem (valsts un pašvaldību institūcijām), lai ietekmētu lēmumu pieņemšanas procesu noteiktu privātpersonu interešu īstenošanai.
KNAB pārstāve Diāna Kurpniece, pamatojot likuma izstrādes nepieciešamību atsaucās uz tiesu spriedumiem, kuros norādīta nepieciešamība pēc precīzām definīcijām, lai nošķirtu likumīgu un nelikumīgu lobēšanu. Tāpat viņa norādīja, ka lielākās problēmas ar informāciju par lobēšanu esot nevis izpildvarā, bet pašvaldībās, jo īpaši Rīgā, un Saeimā.
Db jau vēstīja, ka Latvijas Darba devēju konfederācija norādījusi – lobēšanas jomas sakārtošanai nav nepieciešams rakstīt jaunu likumu – un ieteikusi papildināt Saeimas un Ministru kabineta Kārtības ruļļus ar «lobēšanas», «lobētāja» un «sociālā dialoga» definīcijām. Iebildumi pret KNAB piedāvāto risinājumu bija arī vairākām ministrijām, kā arī Valsts kancelejas Politikas koordinācijas departamentam. Vairums citu institūciju atšķirībā no KNAB atbalstīja koncepcijas variantu, kas paredz ieviest dažādus pasākumus, kuri veicinātu to, lai publiski būtu pieejamas ziņas par privātpersonu līdzdalību ar normatīvo aktu izstrādāšanu saistītu lēmumu pieņemšanā.
Paredzēts, ka KNAB līdz 2012. gada 1. decembrim būs jāiesniedz valdībā normatīvo aktu projektus, kas nepieciešami koncepcijas īstenošanai.