Jūnijā ASV tirdzniecības deficīts samazinājies vairāk nekā tika prognozēts, proti, līdz zemākajam līmenim kopš 2009. gada oktobra, ko veicinājis jēlnaftas importa sarukums, kā arī lielāks ASV kompāniju preču eksports.
Starpība saruka par 22,4% līdz 34,2 miljardiem ASV dolāru, salīdzinot ar 44,1 miljardu dolāru maijā, kas ir mazāks apjoms nekā iepriekš tika lēsts. Eksporta apjomi pieauga līdz rekordlielam apjomam, savukārt importa kopējais apjoms saruka līdz trīs mēnešu zemākajai atzīmei. Eksporta apjomi pieauga par 2,2% līdz 191,2 miljardiem ASV dolāru, ko veicināja naftas produktu un kapitāla preču tirdzniecība, ieskaitot dzinējus un telekomunikāciju aprīkojumu. Tāpat ASV kompānijas ārvalstu klientiem sniedza pakalpojumus rekordlielā apmērā.
Savukārt importa apjomi sarukuši par 2,5% līdz 225,4 miljardiem ASV dolāru. ASV naftas pārstrādes kompānijas importēja mazāk naftu un pieprasījums pēc ārvalstīs ražotajām patēriņa precēm saruka.
Jāpiebilst, ka patērētāju tēriņi, kas veido aptuveni 70% no ekonomikas, pagājušajā ceturksnī pieauga par 1,8%. Bloomberg aptaujātie eksperti paredz, ka ekonomikas izaugsme otrajā pusgadā sasniegs 2,5%, salīdzinot ar 1,4% gada pirmajā pusē.
Autoražotājiem šis gads varētu būt labākais pēdējo sešu gadu laikā, jo jaunu darbavietu pieaugums uzlabo sabiedrības noskaņojumu un veicina patērētāju vēlmi nomainīt vecās automašīnas uz jaunām. Vieglo automašīnu un nelielu kravas automašīnu pārdošanas apjomi jūlijā sasniedza 15,6 miljonus, savukārt jūnijā – 15,9 miljonus, kas ir labākais rezultāts kopš 2007. gada nogales.