Starptautiskā reitingu aģentūra Moody’s Investor Service samazinājusi kredītreitingus Itālijai, Portugālei un Spānijai, bet Francijas, Lielbritānijas un Austrijas reitingiem mainījusi nākotnes perspektīvu no stabilas uz negatīvu.
Reitingu aģentūra samazināja arī piešķirtos reitingus mazākām eirozonas valstīm – Slovēnijai, Slovākijai un Maltai. Savu lēmumu Moody’s skaidro ar parādu krīzes izraisītiem izaicinājumiem un reģiona vājo ekonomikas attīstības perspektīvu, kas izraisa spiedienu uz finanšu tirgiem, vēsta Bloomberg.
Itālijas reitings tika samazināts no A2 uz A3, Spānijas – no A1 uz A3, Portugāles – no Ba2 uz Ba3, Slovākijas un Slovēnijas – no A1 uz A2, bet Maltas – no A2 uz A3.
«Visiem šiem reitingiem ir piešķirta arī negatīva nākotnes perspektīva,» norādīja Moody’s. Negatīva nākotnes perspektīva nozīmē, ka Moody’s saskata vismaz 40% iespējamību, ka valsts reitings tuvāko 18 mēnešu laikā varētu tikt samazināts.
Neskatoties uz negatīvas nākotnes perspektīvas piešķiršanu, Moody’s saglabāja Francijas, Lielbritānijas un Austrijas augsto AAA reitingu. Tāpat Moody’s saglabāja eirozonas glābšanas fonda – Eiropas Finansiālās stabilitātes fonda AAA reitingu.
Aģentūra arī brīdināja, ka varētu sekot vēl vairāki reitingu samazinājumi. Moody’s atzīmēja, ka ir «ekstrēmi sliktāku scenāriju» iespējas, kad politiķi atsakās no reformām un reģionu smagi ietekmē nopietnas ekonomiskas vai tirgu problēmas.
Db.lv jau vēstīja, ka gada sākumā deviņu eirozonas valstu reitingus samazināja Standard and Poor's (S&P). Par vienu pakāpi līdz AA+ pazemināts ES ekonomikas giganta Francijas augstākais kredītreitings AAA, Itālijas reitings samazināts par divām iedaļām līdz BBB+, Spānijai par divām iedaļām līdz A, vēl par divām iedaļām samazināti reitingi Kiprai, Itālijai, Portugālei.
Tāpat S&P pa vienai iedaļai samazināja reitingus Austrijai, Maltai, Slovākijai un Slovēnijai, savukārt pārējās eirozonas valstis - Igaunija, Beļģija, Somija, Vācija, Īrija, Luksemburga un Nīderlande - savus reitingus saglabāja.