1993, visticamāk, viltoti pasaulē populāro Bakugan rotaļlietu komplekti nenonāks pie Latvijas bērniem. Policija tos atsavināja kādam vairumtirdzniecības uzņēmumam, kas mēģināja pārdot šīs rotaļlietas par trīs reizes zemāku cenu kā to oriģinālu vērtība.
Pēc preču zīmes īpašnieku ziņojuma policijai par iespējamiem preces viltojumiem šā gada 6. oktobrī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki Rīgā kādam veikalu tīklam, kuram bija arī sava vairumtirdzniecības bāze, atsavināja 1993 Bakugan komplektus.
1192 vienības bija vienas bumbas komplekti, savukārt, 801 vienība – četru bumbu komplekti (oriģināli pieejami trīs bumbu komplekti). Iespējamo viltojumu cena bija aptuveni trīs reizes mazāka kā oriģinālu cena. Ja oriģinālie vienas bumbas komplekti veikalos maksā aptuveni piecus līdz sešus latus, tad šis izplatītājs tos pārdeva par 2 latiem.
Veikalā līdzās oriģinālajām rotaļlietām atradās arī iespējamie viltojumi, kas lika cilvēkiem domāt, ka tieši tāda pati preci ir nopērkama lētāk.
Tā kā konkrētās preču zīmes īpašnieki visu laiku ļoti vērīgi uzmanījuši rotaļlietu tirgu, iespējamais aizdomīgo rotaļlietu atrašanās ilgums veikalu plauktos pēc policijas aplēsēm varētu būt pāris nedēļas. Viltoto rotaļlietu, tāpat kā oriģinālu, izcelsmes valsts ir Ķīna.
Ja uzņēmumam visas atsavinātās rotaļlietas būtu izdevies realizēt, tā guvums būtu aptuveni 7000 latu, oriģinālo preču kopējā vērtība jeb preču zīmes īpašnieku negūtā peļņa tādā gadījumā būtu mērāma aptuveni 21 000 latu lielā summā.
Pēc APK 166.17 panta uzsākta administratīvā lietvedība pret uzņēmumu par preču zīmes, preču vai pakalpojumu citas atšķirības zīmes vai dizainparauga nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu vai viltotas zīmes izmantošanu vai izplatīšanu. Juridiskajām personām likums par šo pārkāpumu paredz naudas sodu no tūkstoš līdz desmittūkstoš latiem, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīku vai pārkāpuma priekšmetu.