Kopš augusta te šur, te tur Liepājā pamanāms džips ar neparastu piekabi. Tajā atrodas palielu koka mucu atgādinoša pārvietojama pirtiņa, kas var pieripot izvēlētajā vietā un laikā. Saimnieciskās darbības veicējs Kaspars Karlsons teic, ka tas nav nekas jauns: līdzīgs piedāvājums ir Kuldīgas novadā, bet Liepājā gan esot vienīgais, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.
«Pirms gadiem astoņiem man radās ideja pārvietojamo pirti iebūvēt vecā KaMAZā, bet pēc pāris mēnešiem tādu jau ieraudzīju žurnālā,» atceras RipoPirts īpašnieks K. Karlsons. «Sākoties krīzei, to neizdarīju, jo kopā ar ģimeni devos uz Ameriku. Uz manu sapņu zemi.» Dzīvojuši Floridas štatā, tūristu pilsētiņā netālu no Maiami. Lai arī ziemā un vasarā tur bijuši plus trīsdesmit grādi, vienalga, ilgojušies pēc ģimenes tradīcijas - ik nedēļu pērties latviešu pirtiņā.
«Jau 2012. gadā, kad atgriezāmies Latvijā, bija doma uztaisīt kaut ko savu. Pamanījām, ka daudzi biznesi Liepājā kā atvērušies, tā arī aizvērušies, uz ielām cilvēku maz, iedzīvotāji cenšas lieki netērēt naudu, tāpēc līdz pat šā gada vasarai šaubījāmies, vai ir vērts ieguldīt naudu. Bet prom braukt negribas un izlēmām noriskēt. Cilvēki zvana un rezervē mēnesi iepriekš. Decembra otra puse samērā noslogota. Ziemassvētkos pirtiņu vedīšu uz Aizputi.»
Līdzīgas pārvietojamās pirtis Skandināvijas valstīs tiekot ražotas daudzus gadus, sākuši izgatavot arī lietuvieši, bet Karlsonu ģimenei piederošā pirtiņa tapusi tepat, Kurzemē. Lai gan tiek būvētas dažāda izmēra pārvietojamās pirtis, liepājnieki nosprieduši, ka jāsāk ar mazāko, kurā vienlaikus var pērties seši cilvēki.
«Aizvedu, nostiprinu, lai nešūpojas, un ar malku iekurinu. Parasti stundas laikā varu dabūt 100 grādus. Mazāk par trīs stundām man nav izdevīgi izīrēt,» atklāts ir pirtiņas saismnieks.