Jaunākais izdevums

Amerikas Tirdzniecības palātas ("AmCham") valdē iecelts SIA "Roche Latvija" vadītājs Rauls Vēliņš, informē "AmCham".

Tādējādi darbu organizācijas valdē pārtrauc "Novartis Baltics" Baltijas Korporatīvo attiecību un pacientu piekļuves vadītāja Dita Erna Sīle, kura atstāja savu amatu 26.aprīlī.

Vēliņš uzsāks pildīt "AmCham" valdes locekļa pienākumus nekavējoties un ieņems šo amatu līdz 2024.gada martam.

Līdztekus Vēliņam, "AmCham" valdē darbu tupina biržas "Nasdaq Riga" valdes locekle, Baltijas biržas emitentu pakalpojumu daļas vadītāja Liene Dubava, "AmCham" individuālie biedri Roberts Melbārdis un Pauls Miklaševičs, Rīgas Juridiskās augstskolas direktore Ieva Rācenāja, "Ellex Kļaviņš" asociētais partneris Sarmis Spilbergs, "Mikrotīkls" valdes priekšsēdētājs Džons Martins Tallijs, "AmCham" izpilddirektore Līga Smildziņa-Bērtulsone un "Luminor Bank" vadītāja Latvijā Kerli Varesa.

"AmCham" pārstāv vairāk nekā 140 uzņēmumu. "AmCham" mērķi ir veicināt un stiprināt tirdzniecību, investīcijas, partnerību un draudzību starp ASV un Latviju, kā arī kalpot par viedokļu, zināšanu apmaiņas un kontaktu platformu biedriem, partneriem un starptautiskās uzņēmēju sabiedrības pārstāvjiem Latvijā.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Datortīklu aprīkojuma ražotāja "Mikrotīkls" valdes priekšsēdētājs Džons Martins Tallijs atkārtoti ievēlēts Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā ("AmCham") valdes priekšsēdētāja un prezidenta amatā, informēja "AmCham".

Tallijs "AmCham" prezidenta pienākumus pilda kopš 2021.gada.

Pēc atkārtotas ievēlēšanas amatā, Džons nosauca savas amata prioritātes: "Ekonomiskā drošība ir būtiska nacionālās drošības sastāvdaļa, tādēļ mēs turpināsim mudināt politikas veidotājus, lai tā kļūtu par augstāku prioritāti. Mēs atzinīgi vērtējam ciešāku transatlantisko sadarbību un ceram uz sadarbību ar mūsu biedriem un partneriem, lai Latvijai piesaistītu vairāk ASV investīciju. Papildus kapitālam, ko ekonomikai pienes ārvalstu investīcijas, tās nodrošina arī zināšanu pārnesi, inovācijas, labu korporatīvo pārvaldību un sniedz karjeras izaugsmes iespējas vietējiem talantiem. Mēs panāksim to, lai vēl vairāk starptautisku uzņēmumu izvēlētos Latviju par vietu, kur veidot un attīstīt savu uzņēmējdarbību."

Ekonomika

AmCham: ASV individuālie investori saskaras ar faktisku nodokļu dubulto aplikšanu

LETA,18.02.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sadalot dividendes no Latvijā reģistrētām sabiedrībām, ASV individuālie investori saskaras ar faktisku nodokļu dubulto aplikšanu, jo tiem nav iespējams piemērot nodokļu konvenciju atvieglojumus, otrdien, tiekoties ar ekonomikas ministru Viktoru Valaini (ZZS), norādīja Amerikas Tirdzniecības Palātas Latvijā ("AmCham") pārstāvji.

"AmCham" pārstāvji norādīja, ka ar šo problemātiku saskaras kā ASV individuālie investori Latvijā, tā arī vietējie uzņēmumi, kas vēlas piesaistīt investorus.

Rezultātā investoru peļņa tiek aplikta ar nodokli gan Latvijā, gan investora nodokļu rezidences valstī, tādējādi kopumā radot papildus nodokļu slogu ASV investoriem.

Ekonomikas ministrijā (EM) informēja, ka Valainis otrdien tikās ar "AmCham" valdes priekšsēdētāju un prezidentu Džonu Martinu Talliju un pavadošo delegāciju, lai pārrunātu aktuālos jautājumus Latvijas uzņēmējdarbības vides pilnveidošanai, lai tā kļūtu vēl pievilcīgāka ārvalstu investoriem, kā arī veicinātu Latvijas un ASV ekonomisko attiecību stiprināšanu.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2. aprīlī ASV paziņoja par 20 % tarifa piemērošanu lielākajai daļai ES importa. Reaģējot uz to, Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (AmCham Latvija) kopā Amerikas Tirdzniecības palātām citās Eiropas valstīs iestājas par brīvu, taisnīgu un godīgu tirdzniecību, uzsverot nepieciešamību starptautiskos tirdzniecības jautājumus risināt sadarbības un dialoga ceļā.

Lai gan sākotnējās aplēses liecina, ka tieša ietekme uz Latvijas eksportu būs neliela, piegāžu ķēžu traucējumi dažādās nozarēs varētu radīt būtiskas sekas. Lai atbalstītu savus biedrus, AmCham uzsāks izglītojošu iniciatīvas, lai palīdzētu biedriem pielāgoties mainīgajai situācijai starptautiskajā tirdzniecībā.

Saskaņā ar nesen publicēto ziņojumu The Transatlantic Economy 2025 ES un ASV ir savstarpēji izdevīgas ekonomiskās attiecības, kas veidojušās ciešā sadarbībā, to kopējai vērtībai aptverot 8,7 triljonus eiro (9,5 triljonus ASV dolāru). Lai nodrošinātu ilgtspējīgu transatlantisko tirdzniecību un investīcijas, ir būtiski turpināt dialogu un panākt līdzsvarotu vienošanos. AmCham ir apņēmības pilna veicināt labvēlīgu biznesa vidi, sekmēt atklātu komunikāciju un stiprināt transatlantiskās saites, veicinot labklājību abos kontinentos.