Pie Brīvības pieminekļa 16. martā būs aizliegti jebkādi pasākumi, nolēma Rīgas domes Sapulču, piketu un gājienu pieteikumu izskatīšanas komisija.
Šāds lēmums pieņemts, ievērojot drošības struktūru ieteikumus. Visticamāk, pie Brīvības pieminekļa 16. martā piekļuve būs liegta, norobežojot teritoriju ar barjerām, bet žogi netiks likti, norādīja Rīgas domes izpilddirektora preses sekretārs Uģis Vidauskis. Viņš pieļāva, ka pieminekļa apkārtnē liela drošības spēku koncentrācija, bet konkrēti pasākumi ir drošības dienestu kompetence, kurus Rīgas dome nekoordinē. Individuāli cilvēkiem būs atļauts iet pie Brīvības pieminekļa, uzsvēra U.Vidauskis. Drošības policijas rīcībā esot „ļoti nopietna” informācija par iespējamām provokācijām, ko, pieņemot lēmumu par pasākumu atļaušanu vai aizliegšanu, domei ir jāņem vērā. „Mums nav pretenziju pret konkrēto pasākumu rīkotājiem,” uzsvēra izpilddirektora pārstāvis.
Biedrības Daugavas vanagi Latvijā priekšsēdis Jānis Atis Krūmiņš pastāstīja, ka sanāksme ilgusi divarpus stundas un ne visi tās dalībnieki uzskatījuši, ka gājiens jāaizliedz. „Daudz ko mēs nezinām, jo sēdējām un gaidījām aiz slēgtām durvīm. Drošības struktūru arguments ir 13. janvāra notikumu atkārtošanās iespēja. Es gan nevaru iedomāties tādu nežēlību, ka kāds mestu ar bruģakmeni pa neapbruņotiem veciem vīriem, kas ietu šajā gājienā,” izteicās J.A.Krūmiņš, kurš nolēmis apstrīdēt komisijas lēmumu Administratīvajā rajona tiesā. „Ja tas būtu organizēti, visas nacionāli noskaņotās organizācijas dotos vienotā gājienā kā pagājušajā gadā, būtu organizēta policija, būtu arī pretinieki, bet situācija tiktu kontrolēta. Tagad jaunieši pulcēsies tik un tā, un ir grūti pateikt, kā šāda neorganizēta pulcēšanās var beigties,” izteicās Daugavas vanagu pārstāvis.
Db rīcībā ir informācija, ka apstrīdēt komisijas lēmumu plāno arī biedrība Rodina, kurai tāpat aizliegts rīkot mītiņu pie Brīvības pieminekļa, protestējot pret leģionāru gājienu. Pasākumu aizliegts rīkot arī trešajam pieteicējam – Rīgas domes deputātam Genādijam Kotovam.