Koronavīrusa radītā ārkārtas situācija veicinājusi pieprasījumu pēc ilgāk uzglabājamas pārtikas, tostarp arī konserviem. Pieprasījuma apmierināšanai meklējot papildspēkus, zivju pārstrādes uzņēmums "Karavela" aicina citas nozares aizdot darbiniekus, nevis atlaist tos.
Ar šādu paziņojumu sociālajos tīklos uzņēmums steidzami meklē darbiniekus, kas ir gatavi palīdzēt īstermiņā. Esošajiem 200 darbiniekiem nepieciešami papildspēki - 80 darbinieki.
SIA "Karavela"
Zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu pārstrāde un konservēšana
Bite Jānis (56%), Bite Andris (24%), Endele Jānis (20%)
41,616 miljoni eiro (2018. g.)
202 (2018. g.)
Rīga
16.10.2001
Lursoft
"Neatkarīgi no tā, kas šodien notiek Latvijā un pasaulē, darījumi ir krietni pieauguši. Mums jebkurā gadījumā būtu nepieciešams papildu darbaspēks vai risinājumi, kā saražot pieprasīto produkciju. Pieprasījums pēc mūsu produkcijas vai konserviem - pēc visa tā, ko var ilgi glabāt, - ir pieaudzis burtiski pēdējās trīs, četrās nedēļās. Tas ir ļoti strauji kāpis," atklāj SIA "Karavela" mārketinga direktors un līdzīpašnieks Jānis Endele.
Uzņēmums novērojis, ka Baltijā, kas ir uzņēmuma mazākais tirgus, pieprasījums pieaudzis uz pusi. "Ja skatāmies uz rietumiem, tad šajā brīdī nav svarīgi, cik ir pieaudzis, bet tas, cik mēs varam izpildīt. Ideja, kā piesaistīt īstermiņā papildu darbaspēku, varētu atbilst citu godīgu, labu uzņēmumu aktuālai problēmai – mums īstermiņā ir nepieciešams papildu darba resurss, kurš, iespējams, nebūs nepieciešams pēc mēneša vai diviem. Kopā tiek saliktas divas līknes - mums tā šobrīd iet uz augšu, savukārt citur viss iet uz leju. Tātad, lai cilvēkiem dotu mēnesi saprašanai, kas notiek, mēs piedāvājam šādu iespēju," komentē J.Endele.
Viņaprāt, šāds piedāvājums varētu būt aktuāls nozarēm, kas saistītas ar pārtiku, piemēram, ēdināšanas uzņēmumiem. "Mēs vienmēr esam centušies teikt, kā ir. Es saprotu, ka šobrīd viss apkārt ir slikti un teikt, ka ir labi, nav labais tonis. Tajā pašā laikā, ja var salāgot dažādu pušu vajadzības, tad tas ir labi. Iespējams, ka šis būtu viens no risinājumiem," pieļauj "Karavelas" pārstāvis.
J.Endele uzskata, ka sadarbība būtu jāveido ar uzņēmumiem un šis nebūtu individuāli risināms jautājums. Darbs tiek piedāvāts gan ražošanā, gan loģistikas nodaļā. Šobrīd interese esot un notiekot sarunas.
Pieprasītākie uzņēmuma produkti Anglijas tirgū pašlaik esot skumbrija, Vācijā – siļķe, bet Latvijā - šprotes, skumbriju un laša konservi.
Pircēji iegādājas preces gadam uz priekšu, kas mums kā ražotājam neko labu nesola. Tie, kas šodien vairāk pārdod, rītdien, visticamāk, mazāk pārdos, domā J.Endele.
Vaicāts, kā uzņēmums saredz biznesa attīstību pēc ārkārtas situācijas saistībā ar koronavīrusu, J. Endele neslēpj, ka viņam nav labas prognozes. "Šajā periodā uz visu var paskatīties no otras puses. Cilvēka pamatvajadzības ir pārtika, siltums, medicīna. Tas būs pamats, kas pirmais atkopsies. Visas pārējās lietas, kas ir tālāk no ikdienas vajadzībām, būs pēdējās. Ir ļoti žēl par viesmīlības biznesu Latvijā. Ar lepnumu varējām skatīties, ka mums bija labi restorāni un viesnīcas, uz kurām cilvēki brauca. Ja valsts nāks talkā, tad varbūt izdodas kādu brīdi to visu noturēt, lai pēc tam ar jaunu sparu atgrieztos. Bet es domāju, ka cilvēki tāpat uz lietām skatīsies jau citādi," komentē J.Endele.
Uzņēmējs piebilst, ka pašreizējā situācijā "Karavelai" valsts atbalsts nav nepieciešams, taču nekad nevar zināt, kā viss turpināsies.