Ja šogad nenotiks Lattelecom un LMT privatizācija un nebūs skandālu, tad, iespējams, janvārī notikusī LTE (Long Term Evolution) frekvenču izsole 2,6 Ghz diapazonā tiks atzīta kā gada nozīmīgākais notikums telekomunikāciju nozarē.
Kopējā darījuma summa ir 2,37 milj. Ls, jo LMT frekvenču lietošanas tiesības ieguva par 772 tūkst. Ls, Tele2 un Bite Latvija – katra par 742 tūkst. Ls, bet Baltcom – par 115 tūkst. Ls, raksta Dienas bizness.
Jau ziņots, ka nozarē šobrīd top tēma ir ceturtās paaudzes jeb 4G bezvadu datu pārraide, kas ļauj nodrošināt bezvadu datu pārraides ātrumu līdz 100 Mbit/s. Plašas diskusijas ir izpelnījušās tieši 2500-2690 Mhz diapazona frekvenču lietošanas tiesības, par kurām notika izsole un kuras līdz 2013. gada nogalei ir P. Šmidres vadītā Baltcom rīcībā.
Tāpēc LMT, Tele2, Bite Latvija un Baltcom, kuri ieguva frekvenču lietošanas tiesības, varēs tās sākt izmantot no 2014. gada 1. janvāra, kad ne tikai beigsies Baltcom lietošanas tiesības, bet arī ierobežojumi šīs frekvences lietot jebkurām citām vajadzībām, izņemot kabeļtelevīzijas signāla izplatīšanu. Lai arī minētais diapazons tika sadalīts piecās daļās, cīņa operatoru vidū bijusi spraiga, par ko liecina izsoles ilgums, kas ilga pusotru dienu. SPRK izsoles rezultātus apstiprinās šodien.
Pērnā gada februārī DB rakstīja, ka arī Lattelecom, līdz ar citiem operatoriem iesniedzot pieteikumu, bija izrādījis interesi SPRK par 4G frekvenču lietošanas tiesībām. Tiesa, vēlāk Lattelecom iesniegumu atsauca, taču DB vēlējās noskaidrot, kāpēc uzņēmums nepiedalījās minētajā izsolē. «Konkrētās frekvences, kas šobrīd tiek izsolītas, ir piemērotas 4G mobilā interneta pakalpojumu sniegšanai blīvi apdzīvotā pilsētvidē, tādēļ neredzam nepieciešamību piedalīties izsolē par šīm frekvencēm, jo Lattelecom pēdējos trīs gadus ir intensīvi izbūvējis savu optiskā interneta tīklu un tīkla pārklājums šobrīd nosedz vairāk nekā 400 tūkst. mājsaimniecību,» DB skaidrojumu sniedza Lattelecom regulēšanas lietu direktors Aivars Kreilis.