Pirms 24 gadiem Stīvena Spīlberga (Steven Spielberg) producētajā filmā Atpakaļ nākotnē 2 (Back to the Future: Part 2) daži minējumi par to, kādas tehnoloģijas cilvēki lietos 2015. gadā, izrādījušies krietni pārspīlēti, tomēr daudzas lietas filmas veidotājiem ir izdevies diezgan precīzi uzminēt.
Lai arī lidojošas automašīnas un planējoši skrituļdēļi nav kļuvuši par mūsdienu realitāti, kā to paredzēja Back to the Future: Part 2 veidotāji, filmā redzama, piemēram, Google Glass līdzīga tehnoloģija un Siri līdzvērtīga balss kontroles iespēja. Desmit filmā Back to the Future: Part 2 attēlotās tehnoloģijas un dzīves paradumus, kas atbilst mūsdienu realitātei, apkopojis medijs Business Insider.
#1/10
Filmas galvenais varonis Mārtijs Makflajs (Marty McFly) izmanto Google Glass līdzīgu tehnoloģiju.
#2/10
Back to the Future: Part 2 veidotājiem izdevies diezgan precīzi uzminēt, ka viena no pirmajām lietām, kas mūsdienu cilvēkam nāk prātā, domājot par astoņdesmito gadu datoriem, ir Macintosh.
#3/10
Filmā paredzēts, ka 2015. gadā tiks izmantoti datori, kas kontrolējami ar balsi. Patlaban, 2013. gadā, pieejams kompānijas Nuance Technology radītais Siri balss asistents, ko izmanto, piemēram, LaFerrari automašīnās.
#4/10
Ziņu sižeti tiek filmēti ar bezpilota lidaparātu palīdzību. Šāds paņēmiens tika izmantots Occupy Wall Street kustības akciju filmēšanā, un, iespējams, ka ziņu sižetu filmēšana ar «lidojošu kameru» līdz 2015. gadam kļūs arvien populārāka.
#5/10
«Superplānas» fotokameras. Šajā sakarā jāteic, ka filmas tēls, «ķertais profesors» Doks Brauns (Doc Brown), ir pat nedaudz atpalicis, raksta Business Insider.
#6/10
Lai arī pašlaik televīzija nepiedāvā iespēju skatīties sešus televīzijas kanālus vienlaikus, ir diezgan precīzi paredzēta mūsdienu cilvēku kāre pēc iespējas vairākiem informācijas avotiem.
#7/10
Vienīgā lieta, ko Back to the Future veidotāji palaiduši garām saistībā ar videozvanu iespējām, ir kaitinošais Skype signāls pirms zvana sākšanās.
#8/10
Mobils kredītkaršu lasītājs. Pašlaik pieejama ir lietojumprogramma Square, kas palīdz viedtālruņu vai planšetdatoru īpašniekiem vienkāršāk akceptēt karšu maksājumus. Šo lietojumprogrammu 2010. gadā radīja Twitter izveidotājs Džeks Dorsijs (Jack Dorsey).
#9/10
Zinātniskās fantastikas filmā Back to the Future visai izplatītas bija videospēles, kurās izmantoti sensori. Mūsdienu analogs ir, piemēram, Xbox Kicent.