Mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība Mežsaimnieks izaugusi Kurzemē, bet sāk strādāt Vidzemē un Zemgalē, dubulto ne tikai biedru skaitu, bet arī neto apgrozījumu
Tiesa, līdz tādiem mežu īpašnieku kooperatīviem, kādi ir Zviedrijā (Sodra) vai Norvēģijā un pat tepat Igaunijā vēl MPKS Mežsaimiekam tāls ceļš ejams, kaut arī soļi šajā virzienā brīžam tiek sperti septiņjūdžu zābakos. Pašlaik MPKS Mežsaimnieks ir 128 biedri un kopumā tas apsaimnieko 4200 ha.
«Sākotnēji par kooperatīva biedriem kļuva mežu īpašnieki, kuru īpašumi bija Alsungas apkaimē, vēlāk pievienojās arī tie, kuriem meži bija kaimiņu novados, bet pērn spērām pirmos drosmīgos soļus Vidzemē un Zemgalē, un neesam kļūdījusies,» izaugsmes vektoru rāda MPKS Mežsaimnieks valdes priekšsēdētājs Grigorijs Rozentāls.
«Kooperatīva pamatā ir meža īpašnieka uzticība, kas ļauj izpildīt viņa vēlmi attiecībā uz īpašuma apsaimniekošanu – mežizstrādes (arī mežsaimniecības) par zemākām cenām, nekā tās būtu, ja šādus pakalpojumus mēģinātu līgt viens pats īpašnieks nelielai platībai, iegūtās koksnes realizāciju par augstākām cenām, nekā ja to darītu pats,» skaidro G. Rozentāls. Proti, kooperatīvam pērkot lielākus pakalpojumu apmērus, tos var iegādāties lētāk, bet savukārt apaļkoksni realizēt dārgāk. Vienlaikus, jo lielāks kooperatīvs, jo procentuāli mazāki kļūst administratīvie tēriņi, turklāt vairāk ieinteresēti sadarbībā kļūst gan kokrūpnieki, gan arī pakalpojumu sniedzēji.
Visu rakstu Īpašnieki pulcējas zem Mežsaimnieka apmetņa lasiet 6. marta laikrakstā Dienas Bizness.