Elektroenerģijas tirgus liberalizācija mājsaimniecībām, kas iecerēta no nākamā gada, varētu radīt lielas izmaiņas tirgotāju vidū. Daži no tā izstājas, daži iesaistās. Piemēram Baltcom, kas līdz šim piedāvājis telekomunikāciju pakalpojumus, pievērsies arī elektroenerģijas piegādēm, raksta Diena.
Uzņēmuma pārstāvji par savu piedāvājumu norāda – tā ir Eiropas mēroga inovatīva ideja. Baltcom valdes loceklis Gints Kiršteins Dienai stāsta, ka šāds pakalpojumu apvienojums pasaules mērogā tiek uzskatīts par perspektīvu, ka klientam tas ir ērti, jo pie viena piegādātāja var iegādāties gan elektroenerģiju, gan elektroniskos sakarus.
Līdz oktobra sākumam uzņēmums noslēdzis aptuveni 50 līgumus par elektroenerģijas piegādi, bet interesi izrādījuši vairāk nekā tūkstoš cilvēku, apgalvo uzņēmumā.
To, ka tirgū ienāks tādi pakalpojumu sniedzēji, kas ar elektroenerģijas tirdzniecību iepriekš nav nodarbojušies, nenoliedz Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāve Daiga Grūbe. Viņa norāda, ka neesot risku, ka no tā ciestu patērētājs. «Ja tomēr rodas problēmas, var vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, arī Sadales tīkls ir gatavi palīdzēt,» norāda D. Grūbe.
Ministrija prognozē, ka piedāvājumi būs dažādi – gan ar mainīgu, gan ar fiksētu cenu. «Mēs aicinām mājsaimniecības izvēlēties tādus piedāvājumus, kur tirgotāji vismaz uz pusgadu piedāvā izlīdzināto cenu, lai ir zināma stabilitāte,» norādīja EM pārstāve.
Kamēr mājsaimniecību tirgus liberalizācijā iesaistās jauni spēlētāji, citi nav apmierināti ar esošo situāciju. Piemēram, uzņēmums Enefit paziņojis, ka šajā tirgū nepiedalīsies un turpmāk fokusēsies tikai uz biznesa segmenta klientiem. Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka starpvalstu pārvades izmaksas uz Latvijas un Igaunijas robežas ir nekontrolējamas, un vienlaikus EM izvirzījusi nesamērīgas prasības tirgotājiem. Enefit pārstāvji pauda, ka no tirgotājiem tiek prasītas nelietderīgas investīcijas, kuras nāksies segt patērētājiem.