Atšķirībā no citām reizēm, kad Ziemeļkoreja pielietojusi agresīvu retoriku, šoreiz savos draudos un solījumos valsts aizgājusi tik tālu, ka jaunajam Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam varētu būt grūti, «saglabājot seju», neiet vēl tālāk.
Tā LNT raidījumā 900 sekundes norādīja Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš.
«Šoreiz tā atsķirība ir tāda, ka, pirmkārt, šie te [Ziemeļkorejas] paziņojumi tiek ļoti personificēti tieši ar jauno Ziemeļkorejas līderi, kas viņu varētu kaut kādā brīdī nostādīt pozīcijā, ka viņam vairs pašam nav kur atkāpties. Viņš ir tik tālu aizrunājies savos draudos un solījumos dot pretsparu imperiālistiem un kam vien vēl tur ne, ka viņam varētu vienā brīdī būt grūti, saglabājot seju gan iekšpolitiski, gan ārpolitiski, nespert kaut kādu soli vēl tālāk, kuru, savukārt, Dienvidkoreja, kur arī, kā mēs zinām, ir ievēlēta jauna prezidente, kura tiek raksturota kā diezgan stingras līnijas pārstāve, un arī Amerikas Savienotās valstis varētu uzskatīt par tādu [pamiera] sarkanās līnijas pārkāpumu,» sacīja Riekstiņš.
Viņš arī norādīja, ka starptautiskā sabiedrība skaidri pauž savu nostāju un dod signālus Ziemeļkorejai, ka valstij ir jāapstājas savā retorikā. Riekstiņš uzsvēra, ka Ziemeļkoreju nosodījusi arī Krievija un Ķīna.
Tikmēr Ziemeļkoreja uz Dienvidu piekrasti ir pārvietojusi savas vidējas darbības raķetes. Dienvidkorejas amatpersonas apgalvo, ka, ņemot vērā kaimiņvalsts agresīvo retoriku, savas pretraķešu aizsardzības sistēmas Klusajā okeānā pastiprinājusi arī ASV.
Dienvidkorejas aizsardzības ministrs Kims Kvan Džins apgalvo, ka Ziemeļkorejas raķešu darbības rādiuss ir ievērojams, taču raķetes, pēc viņa teiktā, nespēj sasniegt ASV sauszemi.
Kā vēsta Dienvdkorejas ziņu aģentūra Yonhap, atsaucoties uz izlūkdienestu informāciju, Ziemeļkorejas mobilizējusi Musudan raķetes, kuru darbības rādiuss ir aptuveni trīs tūkstoši kilometru.