Daudzus interesē, vai tiešām iespaidīgie, miljonus vērtie objekti ir sabūvēti vienreizējiem, septiņpadsmit dienu gariem sporta svētkiem ar nosaukumu - olimpiskās spēles. Taču buldozeri pēc spēlēm nebrauks - Soču kalnu ciematiņa olimpiskie objekti nonāks Krievijas izlases sportistu rīcībā, noskaidrojis laikraksts Diena.
Bobsleja, kamaniņu un skeletona kompleksā Sanki satiktais krievu kolēģis Kirils Beļakovs laikrakstam stāstījis, ka pēdējā pusotra gada laikā Sočos kļuvis gandrīz vai par pastāvīgo iedzīvotāju - tik regulāri esot bijis jāgatavo materiāli olimpiādes kontekstā. «Par objektiem kalnu ciematiņā bažu nav - pēc spēlēm tajos saimniekos Krievijas izlases sportisti. Mums taču nebija ne savas pienācīga līmeņa kamaniņu trases, jo uzbūvētā Piemaskavā, Paramonovā, ir izpelnījusies daudz kritisku atsauksmju no sportistu puses, ne arī normāla tramplīna, arī ne pasaules līmeņa kalnu slēpošanas trases,» skaidrojis Kirils.
Pēc viņa rīcībā esošās informācijas, Krievijas vadošie bobslejisti, kamaniņnieki un skeletonisti turpmāk retāk mērošot ceļu uz Siguldu, jo pie Sanki trases sportistu rīcībā esot nodots arī ērts atpūtas komplekss. Tāpat nacionālās biatlona izlases bāzes vieta turpmāk būšot olimpiskajā kompleksā Laura.
Kā raksta Diena, tomēr sportisti un viņus apkalpojošais personāls nekādi nespēs noslogot saceltās viesnīcas un apartamentus kalnu ciematiņā Krasnaja Poļana. Puslīdz skaidrs, ka uz ārzemnieku pieplūdumu Sočiem cerības mazas, tāpēc liela nozīme būšot Aeroflot noteiktajām aviobiļešu cenām lidojumam no Maskavas uz Sočiem. Pagaidām varot atlidot un aizlidot par 5000 rubļiem (100 eiro), kas maskaviešiem un turīgajiem citu Krievijas pilsētu iedzīvotājiem esot ļoti pieņemami.
Komplekss Aisbergs, kurā sacenšas daiļslidotāji, pēc spēlēm tikšot pārbūvēts par velotreku. Slidošanas centru, kurā notiek ātrslidošanas sacensības, nolemts pārbūvēt par izstāžu kompleksu. Galvenajā stadionā Fisht spēlēs futbolu. Mazo hokeja arēnu Šaiba plānots nodot jaunatnes sporta vajadzībām.