Briselei nav tiesību norādīt, kādas reformas jāveic Francijai, pavēstījuši valsts prezidents un premjers.
«Eiropas Komisija (EK) nevar diktēt to, kas mums jādara. Viņi var vienkārši pateikt, ka Francijai nepieciešams veidot sabalansētu budžetu, kas atbilst patiesībai, bet par tādiem jautājumiem kā, piemēram, pensijas, mēs diskutēsim ar saviem sociālajiem partneriem,» Francijas prezidenta Fransuā Olanda sacīto citē AFP.
Viņš atzina, ka Francija ievēros savas apņemšanās samazināt budžeta deficītu, taču attiecībā uz strukturālajām reformām, īpaši saistībā ar pensiju sistēmas reformu, tikai Francija var noteikt, kas atbilst un kas neatbilst šī mērķa sasniegšanai.
Līdzīgu viedokli prezidentam, paudis arī Francijas premjers Žans Marks Ejro, kurš franču medijiem pavēstījis, ka reformas Parīze veiks tādā veidā, kādu uzskatīs par savām interesēm atbilstošu. Viņš gan atzina, ka pensiju reforma ir nepieciešama, taču «nevis tāpēc, ka to prasījusi Brisele, bet gan tāpēc, ka mēs zinām, ka tas ir vajadzīgs».
Tāpat Francijas premjers uzsvēra, ka viņa valsts reformu programma palīdzēs dot jaunas asinis Eiropas projektam, kā arī atjaunos Francijas vadošās pozīcijas reģionā.
Asā Francijas reakcija izskanējusi pēc tam, kad Eiropas Komisija aicināja valsti veikt reformas sešās jomās. Tāpat EK norādījusi, ka pensiju sistēma smagi nospiež Francijas finanses un valstij būs jācīnās ar lieliem budžeta deficītiem, tāpēc, lai to novērstu, Parīzei jāpalielina pensionēšanās vecumus, kā arī jāveic citas sistēmas reformas.
EK vadītājs Žozē Manuels Barrozu atzinis, ka komisijas nostāja pret Franciju esot visai izaicinoša. «Pēdējās desmitgades laikā Francijas konkurētspēja ir atpalikusi gandrīz par divdesmit gadiem,» sacīja EK vadītājs.