Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā aplūkot, kā uzņēmumā SIA Aliri ražo Delikat’s zīmola doktordesu.
Uzņēmums darbību sācis pērn oktobrī. Kompānija atrodas Centrāltirgū un savus produktus tirgo trīs vietās šajā tirgū, taču uzņēmuma pārstāvji plāno ieiet arī lielākajos Latvijas veikalu tīklos. Lai to izdarītu, kompānijai ir jāpalielina ražošanas apjomi, taču to īstenojot, uzņēmums nevēlas atteikties no roku darba ražošanas procesā.
Kompānijā strādā četri cilvēki, un visas desas tiek izgatavotas ar rokām. Zīmols tiek pozicionēts kā dabisku produktu ražotājs.
«Mūsu ražotajā doktordesā tiek pievienots sausais piens un svaigas olas. Gaļas saturs tajā ir 80-82%,» st;asta kompānijas īpašnieks Aleksandrs Marmurs.
Kā tiek izgatavotas Delikat's zīmola doktordesas, iespējams aplūkot galerijā augstāk!
#1/34
Uzņēmums ražo gan klasisko doktordesu, gan desu ar dažādām piedevām, piemēram, sieru vai šampinjoniem.
#6/34
Pēc tam masu liek kuterī (no angļu cut – griezt) – tajā tiek veidota masa desas ražošanai.
#7/34
Gaļa šajā iekārtā tiek malta aptuveni astoņas minūtes.
#8/34
Gaļu kuterī griež ļoti asi naži lielā ātrumā – līdz 4000 apgriezieniem minūtē.
#9/34
Tad gaļai pievieno pienu. Doktordesas masai pievieno smaržīgos piparus, melnos piparus, sāli un muskatriekstu.
#11/34
Tāpat tai var pievienot sieru – tas tiek pievienots diezgan lielā daudzumā un samalts mazos gabaliņos.
#13/34
Tos sākotnēji apcep bez eļļas un tad pievieno gaļas masai kuterī.
#14/34
Temperatūra kutera griešanās laikā nedrīkst palielināties, savādāk gaļa sāks bojāties. Lai atdzesētu temperatūru masas malšanas laikā, speciālists pievieno ledu.
#18/34
Gatavajai masai pārbauda elastību. Tai jābūt staipīgai, elastīgai un vienmērīgai, taču nedrīkst būt tādā konsistencē, ka to iespējams salauzt.
#19/34
Ja desa sastāvēs tikai no 100% gaļas, tā būs kā gumija, tieši tādēļ desai pievieno pienu, olas un ledu, stāsta A. Marmurs.
#20/34
Pēc tam desas pagatavošanai nepieciešamo masu ievieto speciālā iekārtā, no kuras nāk ārā masa un tiek pildīta iesaiņojumā.
#21/34
Doktordesu iepilda Belkozin apvalkā – tas ir speciāls desu apvalks no dzīvnieku olbaltumvielām. Pirms ražošanas procesa apvalku piesūcina ar ūdeni.
#22/34
Desu pilda ar rokām, jo kompānijas speciālisti uzskata, ka ar rokām to var labāk sajust un arī kvalitāte ir augstāka, norāda kompānijas direktore Rima Nikolajeva.
#23/34
R. Nikolajeva savāc lieko masu no desas vaļējā gala un aizsien desu.
#31/34
Vienā no desām tiek iesprausts termometrs, lai uzzinātu tās iekšējo temperatūru.
#33/34
Sākotnēji desu apžāvē – aptuveni stundu 60 grādos. Tad to nedaudz kūpina (aptuveni 7 minūtes), jo tas paildzina gatavas desas glabāšanas laiku no 72 stundām līdz 5-6 dienām.