Uzņēmums Rāmkalni patlaban plāno paplašināt darbību, būvējot jaunu sukāžu ražošanas rūpnīcu, lai varētu produkciju piedāvāt arī ārvalstu tirgiem, stāsta kompānijas pārstāvis Mārtiņš Pauls.
Uzņēmuma ceļš dažu gadu laikā no sākuma līdz pašreizējam brīdim nav bijis rožains, stāsta kompānijas pārstāvji – kompānijas galvenā tehnoloģe sukādēs Mairita Krīgere darbu sāka viena - no nulles. «Piesakoties uzņēmumā darbā, nekā nezināju - nolēmu tikai apskatīties grāmatā, kā gatavo sukādes – izlasīju, ka žāvē citrona miziņas un tā bija visa mana gudrība,» viņa smej. «Mēģināju vienu reizi, vairākas reizes un pie 101. reizes jau sāku nolaist rokas, taču īpašnieks stāvēja blakus un teica – Mairita, nepadodies. Tas arī bija stimuls turpināt mēģināt, jo kāds gaida no tevis rezultātu. Un beigās arī izdevās».
Ražotne patlaban darbojas jau divus gadus – uzņēmuma pārstāvji stāsta, ka pirmajā gadā īsti nenotika darbība, jo tad vairāk tika veikts laboratorijas darbs. «Sākotnēji zvanīju citiem speciālistiem, kas ražo līdzīgus produktus un vaicāju: kā jūs apstrādājat rabarberus, taču toreiz atbilde bija īsa: informāciju nesniedzam. Tagad arī es esmu iemācījusies turēt muti ciet,» saka ražošanas pārstāve.
Kompānijas pārstāvji stāsta - reiz uz uzņēmumu atbrauca kāds Igaunijas pārstāvis un par katru cenu gribēja izzināt ražošanas procesu, taču pēc šiem gadiem darba negribas vairs nekādus noslēpumus atklāt – katram pašam tas jāiziet cauri, saka Rāmkalnu pārstāvji.
Kā top augļu sukādes un pastilas uzņēmumā Rāmkalni, iespējams apskatīt galerijā augstāk!
#1/23
Sākotnēji ogas tiek žāvētas speciālos nodalījumos. Žāvēšanas laiks katram ogu veidam ir ļoti dažāds. Dzērvenes ar cukuru tiek jauktas attiecībā 1:1.
#3/23
Sukādes uzņēmumā tiek izgatavotas no āboliem, rabarberiem, cidonijām, upenēm, mellenēm, avenēm, dzērvenēm un ķirbjiem.
#4/23
Cukurošanas process notiek aptuveni piecas dienas, tomēr tas lielā mērā atkarīgs no telpas temperatūras – karstākā laikā tiek ieslēgts kondicionieris.
#5/23
Ražošanā vajadzīga ļoti liela neatlaidība, pacietība un uzmanība, jo ikviena kļūda pēc tam ietekmē tālāko ražošanas procesu. Lai produkts sanāktu labs, jābūt pareizai temperatūrai, traukiem un telpām.
#6/23
Katrs augļu un ogu veids cukurojas ļoti dažādi – tā kā ražošanā jābūt lielai caurskatāmībai, tiek fiksēti laiki, kad tiek cukurots, kad tiek žāvēts un citi procesi.
#8/23
Patlaban uzņēmumā strādā 20 cilvēki – divās maiņās – katrā 10 cilvēki.
#9/23
Uzņēmums plāno uzlabot procesu, iegādājoties automātisko maisītāju, kas atvieglotu ražošanu.
#11/23
Pēc tam tiek piebērts pilns katls ar ogām. Katla ietilpība ir aptuveni 75 kilogrami – sākotnēji uzņēmumam bija mazs mājas katls, bet tad tika iegādāts lielāks, stāsta M. Krīgere.
#12/23
Rabarberu masa, kas rodas, iztvaicējot rabarberus, sarīvējot rabarberus un atdalot sulu.
#13/23
Pastilu daudzums, kas tiek saražots, ir atkarīgs no pieprasījuma.
#14/23
Tāpat pastilu ražošanas apjomi atkarīgi no tā, cik ātri iespējams uzputot produktu, kas atkarīgs no konkrētā augļa vai ogas.
#19/23
Uzņēmums daļu augļu iepērk no vietējiem zemniekiem, taču cidonijas un ķirbjus audzē paši.