Soču Ziemas Olimpiskajām spēlēm vajadzēja kļūt par Krievijas prezidenta Vladimira Putina galveno sasniegumu, kas paveikts, Krievijas līderim esot savā amatā, taču varētu gadīties, ka Soči kļūs par simbolu problēmām, kas valda valstī, raksta Reuters.
«Es gribētu aicināt Olimpisko spēļu dalībniekus, līdzjutējus, žurnālistus un tos, kas spēles vēros televīzijā, uzlūkot jauno Krieviju, redzēt tās seju un iespējas, palūkoties uz valsti ar svaigu un objektīvu skatienu,» tā ārvalstu un vietējiem medijiem pauda V. Putins.
Līdz spēļu sākumam ir atlikušas mazāk nekā divas nedēļas – līdz šim pasaulē dārgāk izmaksājušo Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija notiks 7. februārī, un līdz šim nereti sliktā publicitāte medijos ir krietni pārspējusi labo, raksta Reuters.
Galerijā augstāk skatieties, kā pilnā sparā notiek gatavošanās Olimpiskajām spēlēm Sočos, Krievijā!
Lai arī lielākā daļa ēku jau ir pabeigtas (nav pabeigta, piemēram, viesnīca, kurā sākotnēji bija vajadzējis apmesties Latvijas Televīzijas komandai), V. Putina sapnis par Olimpiādi varētu būt apdraudēts gadījumā, ja mediji arvien vairāk pievērsīsies Soču ēnas pusēm. Piemēram, ne visai veiksmīgi bijuši V. Putina centieni pierādīt, ka krievi nav homofobi, paužot, ka valstī labprāt klausās britu mākslinieka Eltona Džona (Elton John) mūziku. Savukārt korupcijas ēna klājas pār grandiozajiem būvniecības darbiem Sočos – tiek mēļots, ka draugu un paziņu būšana esot bijis noteicošais, lai iegūtu tiesības būvēt celtnes Olimpiādes vajadzībām. Kopumā Olimpiāde Krievijā būs izmaksājusi aptuveni 50 miljardus ASV dolāru – rekordaugstu cenu gan ziemas, gan vasaras Olimpisko spēļu rīkošanas vēsturē. Turklāt Olimpiādes reputāciju neuzlabo arī tādi izteikumi kā, piemēram, bijušā ministra Borisa Ņemcova (Boris Nemtsov) paustais, ka «Olimpiskās spēles nav nekas cits kā vien milzīga krāpšana». Saskaņā ar viņa teikto aptuveni 30 miljardi ASV dolāru piesavināti vai nozuduši dažādu «vienošanos» rezultātā.
Db.lv jau rakstīja, ka Soču spožums vienlaikus ir arī šo spēļu posts. Fanu starpā tirgoto biļešu piedāvājums «ievērojami pārsniedz pieprasījumu», Bloomberg Businessweek iepriekš pauda ES Otrreizējās biļešu pārdošanas asociācijas sekretāre Marlī Hēdemakere. Pēdējās nedēļas laikā otrreiz pārdodamo biļešu skaits fanu vietnēs internetā ir pieaudzis par 50% – līdz 3100 piedāvājumiem, turklāt vairums no šiem lieko biļešu piedāvājumiem sevī ietver veselu komplektu – līdz astoņām biļetēm. Arī interneta «kasēs», piemēram, Ziemeļamerikas un Rietumeiropas lielākās daļas ekskluzīvā dīlera CoSport vietnē, aizvien netrūkst biļešu uz interesantākajiem un parasti arī vairāk pieprasītajiem olimpiādes pasākumiem, piemēram, uz hokeja zelta medaļas maču. Bet Krievijas biļešu oficiālajā piedāvājumā neizpārdoti ir vairāk nekā 100 olimpiskie pasākumi.
Politiskā opozīcija Krievijā ir sašutusi, ka krieviem nokļūšana no Soču pludmales līdz slēpošanas trasēm Jasnajā Poļanā ir izmaksājusi trīs reizes vairāk nekā amerikāņiem zondes misija uz Marsu. Bet žurnāls Esquire ir veicis interesantu prāta vingrinājumu, un aprēķinājis, ka par ieguldītajiem miljardiem ceļu uz Krasnuju Poļanu varētu noklāt ar centimetru biezu belugas kaviāra kārtu.