Ukrainas pilsētā Doņeckā ceturtdienas vakarā izcēlās sadursmes starp dažādu mītiņu dalībniekiem. Rezultātā tika ievainoti vismaz 50 cilvēki, bet vismaz divi – miruši, ziņo Ukrainas un pasaules mediji.
Kā raksta Ukrainas medijs Korrespondent, 13. martā notika uzbrukums akcijas «Par vienotu Ukrainu» (За единую Украину) dalībniekiem, un uzbrucēji bija prokrieviski noskaņotie iedzīvotāji. Medija rīcībā ir informācija, ka viens no bojā gājušajiem bija 22 gadus jauns vīrietis. Viņš mira ātrās palīdzības automašīnā. Savukārt vēl viens nogalinātais ir Dmitrijs Čerņavskis (Дмитрий Чернявский), partijas Svoboda (Свободa) Doņeckas apgabala aktīvists, liecina informācija bojāgājušā vīrieša Facebook profilā.
Ukrainas iekšlietu ministrs Arsens Avakovs (Арсен Аваков) paziņojis, ka milicija naktī uz ceturtdienu jau aizturējusi četrus Doņeckas «masu kautiņa» organizētājus. Tā ministrs pauda savā Facebook kontā. Viņš arī norādīja, ka šīs aizturēšanas būšot «tikai sākums».
Tikmēr Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņēmusi izskatīšanai Ukrainas sūdzību par Krieviju. Ukraina apsūdz Krieviju 33 Eiropas Cilvēktiesību konvencijas pantu pārkāpšanā.
Savukārt politiķi – ASV valsts sekretārs Džons Kerijs un Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs - gatavojas sarunām Ukrainas krīzes risināšanā. Sarunas notiks Londonā. Tiek paredzēts, ka Dž. Kerijs brīdinās S. Lavrovu par to, ka Krievijas militāro spēku ievešana Ukrainā, kā arī Krimas reģiona referendums izraisīs ASV un ES sankcijas pret Krieviju. Viņš jau brīdinājis «par ļoti nopietniem soļiem», ja Krievija anektēs reģionu. Savukārt Krievija ANO ceturtdien uzsvērusi, ka «nevēlas karu» Ukrainā. Ārkārtas tikšanās laikā Maskavas ANO vēstnieks Vitālijs Čurkins aizstāvēja Krimas reģiona tiesības pievienoties Krievijai, jo pussalā pārsvarā dzīvo etniskie krievi, kuriem esot tiesības izlemt par vai pret pievienošanos Krievjias Federācijai.
Krievijas militārie spēki ieradās Ukrainas teritorijā pēc tam, kad Kijevā tika gāzts prokrieviski noskaņotais prezidents Viktors Janukovičš. Pirms tam sadursmēs ar toreizējo speciālo milicijas vienību Berkut gāja bojā vairāk nekā 90 aktīvisti. Toreizējais Ukrainas iekšlietu ministrs parakstīja pavēli, ļaujot Berkut miličiem izmantot pret civiliedzīvotājiem ieročus.